Mysłowice: Urząd Miasta będzie w kamienicy po dawnej szkole...

  Mysłowice: Urząd Miasta będzie w kamienicy po dawnej szkole handlowej

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Oto przyszła siedziba Urzędu Miasta Mysłowice
  1/5
  przejdź do galerii

  Oto przyszła siedziba Urzędu Miasta Mysłowice ©Olga Krzyżyk

  Mysłowicki Urząd Miasta zostanie przeniesiony. Nowa siedziba będzie w kamienicy po dawnej szkole handlowej przy Placu Wolności 5. Jednak zanim to nastąpi budynek musi przejść remont.
  Mysłowiccy urzędnicy pracują w sześciu budynkach. Wkrótce jednak to ma się zmienić. Wszyscy, którzy związani są z mysłowickim urzędem będą pracować w jednym miejscu. Ogłoszono bowiem przetarg, który wyłoni wykonawcę gruntownego remontu kamienicy po byłej szkole handlowej przy ulicy Plac Wolności 5. Budynek ten ma zostać przekształcony na potrzeby urzędu.

  Urzędnicy z Mysłowic pracują w budynkach przy ul.
  Powstańców 1, Strumieńskiego 5, Strażacka 7, Plac Wolności 4, Plac Wolności 2 i Plac Wolności 1. Z czego budynki przy Placu Wolności 1, 2 i 4 należą do prywatnych właścicieli. Z tym związany były dodatkowe opłaty. Na wynajem pomieszczeń w prywatnych budynkach miasto wydaje około 800 tysięcy złotych rocznie. Przeniesienie urzędników ma pozwolić na oszczędności w kwocie ponad pół miliona złotych rocznie, które do tej pory przeznaczone były na dzierżawę. Budynek po dawnej szkole handlowej jest własnością miasta.

  - Adaptacja tego budynku na miejski urząd pozwoli na oszczędności wynikające z opłat za wynajem innych budynków. Centralizacja magistratu ułatwi także klientom załatwianie różnych spraw - tłumaczy Anna Górny z biura prasowego mysłowickiego magistratu.

  Zanim jednak urzędnicy przeniosą się do nowego budynku, to ten musi przejść gruntowny remont.

  - Budynek zostanie gruntownie wyremontowany zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Przetarg przewiduje również budowę windy oraz montaż monitoringu. Wszystkie pomieszczenia będą zajęte na potrzeby urzędu - dodaje Anna Górny.

  Nie ma jednak jeszcze szczegółowych informacji, które dokładnie pomieszczenia zajmą poszczególne wydziały urzędu miasta. Wiadomo jednak, że aula z witrażami zaadaptowana zostanie na potrzeby sali sesyjnej mysłowickiej rady. Pewne jednak jest to, że prace remontowe zgodnie z przetargiem mają zostać wykonane do końca listopada przyszłego roku. Do tego czasu mają zostać zainstalowane urządzenia grzewcze, zrobiona ma też zostać izolacja, wentylacja, czy klimatyzacja.

  Sam budynek ma cztery kondygnacje, a także poddasze i piwnicę. Łącznie budynek ma ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych i swoim kształtem przypomina literę „L”.

  - Prace remontowe obejmą także renowację zabytkowej elewacji z cegły oraz drewnianych drzwi wejściowych, okien i drzwi wewnątrz budynku - wymienia Anna Górny.

  Budynek po „Handlówce”, czyli Zespole Szkół Handlowych nr 3 użytkowany był do końca 2010 roku. Szkoła jednak, ze względu na pogarszające się warunku w budynku, została przeniesiona do nowego obiektu w dzielnicy Bończyk. Od tego czasu ponad 100-letnia kamienica była opustoszała.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama