Pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli w Mysłowicach: Gdzie...

  Pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli w Mysłowicach: Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szukamy wolnych miejsc w mysłowickich przedszkolach
  1/3
  przejdź do galerii

  Szukamy wolnych miejsc w mysłowickich przedszkolach ©Olga Krzyżyk

  Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli w Mysłowicach. Pozostało jeszcze 88 wolnych miejsc. Czy starczy ich dla wszystkich maluchów? zobaczcie, w którym przedszkolu w Mysłowicach są jeszcze wolne miejsca.
  Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli. W zeszły piątek na drzwiach placówek zawisły listy z dziećmi, które zostały zakwalifikowane lub nie w procesie rekrutacyjnym. Łącznie w Mysłowicach dzieci, które zostały zakwalifikowane do przedszkoli jest 288. Niestety nie zakwalifikowało się aż 145 maluchów, w tym głównie 3-latków. Nie oznacza to jednak, że nie będzie dla nich miejsca. Rodzice 6-latków do końca sierpnia mogą jeszcze zdecydować, by posłać swoją pociechę do szkoły. Jeżeli miejsca się zwolnią, to jest szansa na przyjecie 3-latka do przedszkola. W Mysłowicach łącznie jest 19 przedszkoli, w których zdecydowało się kontynuować naukę aż 10737 dzieci.

  - Teraz rodzice będą składać oświadczenia o woli przyjęcia do przedszkola. Ostateczną listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych poznamy 5 maja - wyjaśnia Kamila Szal, rzecznik mysłowickiego Urzędu Miasta.

  Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji do przedszkoli zostało sporo wolnych miejsc, bo aż 88, jednak nie koniecznie tam gdzie dokładnie chcieliby posłać swoje dzieci do przedszkola rodzice. Zobaczmy, ile jest miejsc w mysłowickich przedszkolach z podziałem na dzielnice.

  Zacznijmy od centrum miasta. W Przedszkolu nr 4 przy ulicy Wyspiańskiego są jeszcze 3 wolne miejsca. Zakwalifikował się tu jeden maluch. Dwa wolne miejsca są także w Przedszkolu nr 5 przy ul. Armii Krajowej. Trzy miejsca zostały także w Przedszkolu nr 9 przy ul. Różyckiego. W Przedszkolu nr 12 (ul. Prusa) jest miejsce jeszcze dla czwórki maluchów. W tym przedszkolu było najwięcej miejsc dla dzieci, bo aż 56. Pozostało tylko jedno miejsce w Przedszkolu nr 13 przy ul. Armii Krajowej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama