Myszków: budżet miasta uchwalony. 11 milionów zł pożyczki i...

  Myszków: budżet miasta uchwalony. 11 milionów zł pożyczki i 36 milionów na inwestycje

  Zdjęcie autora materiału

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wydatki Myszkowa na rok 2017 wyniosą ponad 136 milionów zł, a dochody określono na 124 mln zł
  1/10
  przejdź do galerii

  Wydatki Myszkowa na rok 2017 wyniosą ponad 136 milionów zł, a dochody określono na 124 mln zł ©Bartłomiej Romanek

  Nadspodziewanie spokojnie przebiegała sesja budżetowa w Myszkowie, która odbyła się w ubiegły czwartek. W głosowaniu wzięło udział 17 radnych, z których aż 14 było za, dwóch głosowało przeciw (Eugeniusz Bugaj i Iwona Skotnicza), a od głosu wstrzymała się jedynie Mirosława Picheta.
  Głos w sprawach związanych z inwestycjami i budżetem zabrało kilku radnych.

  - Pytam w imieniu mieszkańców centrum miasta. Chodzi mi o dwie kwestie. Pierwsza to remont ulic Klonowej i Sadowej, który wciąż nie został wykonany. Druga to sprawa ulicy Żelaznej. Podczas prac nad kanalizacją w tym regionie, wykonano na wszystkich ulicach nawierzchnię, poza ulicą Żelazną - pytała Iwona Skotniczna.


  Pod koniec sesji do jej zastrzeżeń ustosunkował się burmistrz Włodzimierz Żak, tłumacząc, że w przypadku ulic Klonowej i Sadowej doszło do spotkania z mieszkańcami, podczas którego ustalono sposób realizacji remontu tych ulic. - W przypadku ulicy Żelaznej pozostawiono nam projekt, w którym nie uwzględniono odtworzenia tej ulicy - tłumaczył Włodzimierz Żak.

  Uśmiech na twarzach radnych i gości wywołało wystąpienie radnej Beaty Pochodni, która stwierdziła, że powinno się cieszyć a nie narzekać, iż tylko jedna ulica (Żelazna) nie została odtworzona.

  W sprawie budżetu wypowiedział się również radny Eugeniusz Bugaj, który zauważył, że ma on wiele wad, ale nie chciał się nad nimi rozwodzić. Wskazał jedynie burmistrzowi, że jeżeli brakuje mu środków na niektóre inwestycje, to może sprzedać telebim, który obecnie niewykorzystany stoi w magazynie.

  Burmistrz Włodzimierz Żak, mówiąc o budżecie, nie ukrywał, że liczy na pewne oszczędności przetargowe, które pozwoliłyby na realizację kolejnych inwestycji. Na pewno uchwalony budżet będzie się w ciągu 12 miesięcy zmieniał. Tym bardziej, że na dobrą sprawę nie wiadomo jeszcze, jakie konsekwencje dla finansów samorządów, w tym Myszkowa, będzie miała reforma oświaty.

  Zgodnie z przyjętą przez Radę Miasta uchwałą budżetową wydatki Myszkowa na rok 2017, wyniosą ponad 136 milionów zł. Dochody określono na poziomie 124 milionów zł. Deficyt wyniesie 12,278 miliona zł. Zostanie on pokryty z kredytów (prawie 11,7 miliona zł), spłaty pożyczki udzielonej MTBS oraz wolnych środków jako nadwyżki środków pieniężnych na rachunku bieżącym.

  Wśród planowanych inwestycji (niektóre z nich zostaną rozpoczęte w 2017 roku, a zakończone później) można wymienić m.in. adaptację internatu na lokale komunalne, budowę mieszkań komunalnych, budowę wiat przystankowych, nowe drogi na osiedlu przy ulicy Krasickiego, budowa drogi w ulicy Wapiennej, modernizację wybranych odcinków dróg.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama