Ważne
  Powiat myszkowski otrzyma ponad 20 milionów zł na odnawialne...

  Powiat myszkowski otrzyma ponad 20 milionów zł na odnawialne źródła energii

  Zdjęcie autora materiału

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Powiat myszkowski otrzyma ponad 20 milionów zł na odnawialne źródła energii
  Chyba nigdy powiat myszkowski nie otrzymał podczas jednego konkursu tak dużych dotacji na działania związane z ochroną środowiska. W ramach „Poddziałania 4.1.2. Odnawialne źródła energii - RIT Subregionu Północnego”, gminy Żarki, Myszków, Koziegłowy i Niegowa otrzymały ponad 22 miliony zł!
  Powiat myszkowski otrzyma ponad 20 milionów zł na odnawialne źródła energii
  - Zarząd udzieli dotacji dla siedmiu podmiotów biorąc pod uwagę dostępną alokację konkursową. Znaleźliśmy się na trzecim miejscu na liście - podkreśla burmistrz Żarek, Klemens Podlejski.

  - Projekt jest kontynuacją zadania realizowanego ze środków PROW polegającego na montażu 91 instalacji solarnych - dodaje burmistrz Klemens Podlejski.

  W Żarkach planuje się montaż 320 szt. kompletnych zestawów solarnych.
  Zestawy solarne zostały przydzielone gospodarstwu domowemu wedle bieżącego zużycia wody użytkowej oraz ilości osób zamieszkujących. Z kolei dla inwestycji, dla których wyeliminowano drogą inwentaryzacji możliwości technicznego montażu kolektorów słonecznych przewidziano montaż pompy ciepła do podgrzewania w liczbie 17 sztuk.

  W Myszkowie 661 gospodarstw domowych na terenie miasta korzysta z dobrodziejstw słonecznej energii.

  - W tej edycji zdecydowaliśmy się również na udział w projekcie fotowoltaiki. Pozytywna ocena w obu rozstrzygnięciach konkursowych daje naszym mieszkańcom szansę na tańszą energię elektryczną i ciepłą wodę. Z instalacji solarnych skorzysta 457 mieszkańców, fotowoltaicznych 245. W obu przypadkach jest to dofinansowanie na poziomie poprzedniego projektu czyli 85%. Mamy już podpisane umowy z mieszkańcami na fotowoltaikę i jesteśmy w trakcie podpisywania umów na solary. Na oba projekty przygotowujemy dokumentację do przetargu, który chcielibyśmy ogłosić jeszcze w tym roku, by z wiosną rozpocząć montaż urządzeń - mówi Małgorzata Kitala-Miroszewska, rzeczniczka prasowa myszkowskiego magistratu.

  Aż pięć z siedmiu dofinansowanych projektów pochodzą z powiatu myszkowskiego

  Gmina Myszków na dwa projekty „Dostawa i montaż ogniw fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych” oraz „Zmniejszenie niskiej emisji w Myszkowie poprzez dostawę i montaż instalacji solarnych w budynkach jednorodzinnych” dostanie ponad 9 milionów zł. Koziegłowy na projekt „Montaż instalacji służących do produkcji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych na budynkach mieszkalnych na terenie Gminy i Miasta Koziegłowy” otrzymają 5,3 miliona zł. Dotacje otrzyma również Niegowa (4 miliony zł na „Odnawialne źródła energii szansą poprawy jakości środowiska naturalnego w Gminie Niegowa) i Żarki (3,7 miliona zł na „Montaż odnawialnych źródeł energii na terenie posesji prywatnych w Gminie Żarki”).  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama