Warto wybrać szkołę, która kształci fachowców

  Warto wybrać szkołę, która kształci fachowców

  MOKR

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zespół Szkół w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oferuje bardzo ciekawe profile i kształci w atrakcyjnych zawodach
  1/15
  przejdź do galerii

  Zespół Szkół w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oferuje bardzo ciekawe profile i kształci w atrakcyjnych zawodach ©Fot. materiały prasowe ZDZ

  Absolwenci gimnazjów poznali już wyniki testów zdawanych na koniec nauki w gimnazjach. Teraz czas na wybór nowej szkoły. Wielu absolwentów będzie decydować się na taką, która da konkretny zawód - dzięki temu młodzi ludzie nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Wiele placówek w naszym regionie oferuje bardzo ciekawe profile i kształci w atrakcyjnych zawodach. Jednym z nich jest Zespół Szkół w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.
  Zespół Szkół w Żarkach od nowego roku szkolnego będzie prowadził m.in. Szkołę Branżową I stopnia oraz Liceum Ogólnokształcące. Ta druga placówka otwiera klasę z innowacją e-sportową. Jej uczniowie będą mieć nie tylko zwiększoną liczbę godzin informatyki, ale i będą się uczyć grania i trenowania gier e-sportowych, w programie są także elementy programowania i robotyki, grafika komputerowa i wiele innych.


  Zobacz galerię

  Szkoła Branżowa I stopnia posiada pracownie do praktycznej nauki zawodu: pracownię gastronomiczną, pracownię fryzjersko-kosmetyczną oraz poligon budowlany. W ramach projektu "Edukacja bliżej praktyki w Żarkach" powstała nowa pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie, która będzie służyła do nauki zawodu - operator obrabiarek sterowanych numerycznie. Uczniowie będą się tam uczyć w warunkach zbliżonych do tych oferowanych przez pracodawców.
  Kształcenie w klasach wielozawodowych może się z kolei odbywać we wszystkich innych zawodach, np. mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, sprzedawca. Uczniowie mają też możliwość ukończenia nieodpłatnie kursów, jak kierowca - operator wózka jezdniowego z wymianą butli, prawo jazdy kat. B, wizaż, stylizacja paznokci, zdobienie paznokci, barista, monter rusztowań i in.

  Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym z ramienia OKE w Jaworznie, dlatego egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie dla zawodów: kucharz, fryzjer i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie odbywają się w szkole. Zdawalność egzaminów zawodowych wynosi tutaj 100 proc.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama