Żarki chcą powiększyć zasoby komunalne

  Żarki chcą powiększyć zasoby komunalne

  BR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Żarki chcą powiększyć zasoby komunalne

  ©ARC

  Gmina Żarki chce powiększyć swoje zasoby komunalne, dlatego złożyła wniosek o dofinansowanie trzech inwestycji.
  Żarki chcą powiększyć zasoby komunalne

  ©ARC

  Gmina Żarki złożyła w tym roku trzy wnioski o dofinansowania na poprawę warunków mieszkaniowych w budynkach komunalnych: pierwszy związany z dawną szkołą w Wysokiej Lelowskiej, drugi z mieszkaniami przy ul. Topolowej, a trzeci dotyczy termomodernizacji komunalnych budynków mieszkalnych w Żarkach i w Przybynowie.

  W Wysokiej Lelowskiej zaplanowano kompleksową przebudowę budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku po dawnej szkole podstawowej na socjalne lokalne mieszkalne.
  Ma powstać 9 mieszkań o różnej powierzchni od typowej kawalerki po mieszkanie dla rodziny z większą liczbą dzieci, zagospodarowane zostanie również podwórko. Gmina stara się o 95 proc. wartości zadania, tylko 5 proc. dołoży z miejskiego budżetu. Projekt dla mieszkań socjalnych przy ul. Topolowej zakłada całkowity remont oraz rewitalizację podwórka i tak będą nowe rośliny, miejsca do wypoczynku, parkingi.

  - Wiosną zostały złożone wnioski w Urzędzie Marszałkowskim do konkursu. Przeszły ocenę formalną, teraz trwa ocena merytoryczna – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Bardzo liczę, że te projekty zostaną pozytywnie ocenione i wejdą do realizacji, gdyż to poprawi życie wielu mieszkańcom.

  To jednak nie koniec planów związanych z inwestycją w budynki. Na koniec maja miejscy urzędnicy złożyli wnioski o dofinansowanie do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pt. „Termomodernizacja komunalnych budynków mieszkalnych w Gminie Żarki”.

  - Staramy się o pieniądze na termomodernizację czterech budynków mieszkalnych - w Żarkach przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego 38, ul. Leśniowskiej 61, ul. Berka Joselewicza 11 oraz w Przybynowie na budynek przy ul. Szkolnej 4 – precyzuje burmistrz K. Podlejski.
  W ramach projektu zostaną wykonane roboty budowlane w zakresie docieplenia ścian, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, modernizacji źródeł ciepła oraz instalacji c.o. Celem głównym projektu jest: poprawa efektywności energetycznej w sektorze komunalnych zasobów mieszkaniowych Gminy Żarki, a w konsekwencji zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery i redukcji zużycia energii.

  Moda uliczna w Katowicach: Zobacz, co tu się dzieje  Wracają upały: Prognoza 16-dniowa Tomasza Zubilewicza  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama