Co się buduje w regionie?

  Co się buduje w regionie?

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  “ATAL Francuska Park” to oferta dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego i dla tych, które cenią bliskość natury
  1/8
  przejdź do galerii

  “ATAL Francuska Park” to oferta dla osób lubiących korzystać
  z uroków życia miejskiego i dla tych, które cenią bliskość natury

  1. Inwestor: ATAL S.A., Filia Katowice,
  ul. Francuska 102,
  tel. 32 205 38 39,
  e-mail: bsmkatowice@atal.pl, www.francuskapark.pl, Biuro Sprzedaży: Katowice,
  ul. Francuska 102,
  tel. 32 353 65 73.


  ATAL S.A., jeden z liderów rynku deweloperskiego w Polsce, zakończył budowę drugiego etapu inwestycji „ATAL Francuska Park”. Jednocześnie została uruchomiona sprzedaż w jednym z budynków, a tym samym oferta osiedla poszerzyła się o 104 lokale. „ATAL Francuska Park” to nowoczesny kompleks mieszkaniowy znajdujący się u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Jest to miejsce do zamieszkania dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego, a także dla tych, które cenią bliskość natury.

  W aktualnej ofercie znajdują się dwa etapy projektu „ATAL Francuska Park” – obydwa uzyskały już pozwolenie na użytkowanie. Powstało tam łącznie 6 budynków o kaskadowych układach, które mają do 8 pięter. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obydwu etapach jest 509 funkcjonalnych lokali, a klienci mogą wybierać spośród ponad 230 jeszcze dostępnych.

  W tym roku ruszyła sprzedaż mieszkań w budynku nr „7” – do oferty trafiły 104 lokale o powierzchniach od 30 do 136 m kw. W części podziemnej w obiekcie znajduje się także garaż, który pomieści 110 samochodów. Do tego budynku przynależy również 13 miejsc postojowych zewnętrznych. Prace w budynku również zostały zakończone.

  Jednym z atutów osiedla jest jego lokalizacja. Kompleks znajduje się w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego –miejsc odpoczynku i rekreacji. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki i łatwy dojazd do centrum i pozostałych części Katowic. Natomiast położenie nieopodal wyjazdu na A4 ułatwia sprawne przemieszczanie się do innych miast aglomeracji, a także w kierunku Wrocławia czy Krakowa.

  Cena brutto za m kw. wynosi od 5 400 do 5 600 złotych, dostępne są także mieszkania w programie MdM. Deweloper oferuje również możliwość wykończenia mieszkania „pod klucz” w cenie od 350 do 550 złotych brutto za m kw.

  ATAL w formie spółki akcyjnej powstała w 2006 roku, od czerwca 2015 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


  2. Inwestor: DOMBUD S.A.,
  ul. Drzymały 15, Katowice,
  tel. 32 721 91 56, 32 72 1 9 1 55;
  www.dombud.pl,
  e-mail: inwest@dombud.pl


  Nowe osiedle mieszkaniowe w Gliwicach przy ul. Dolnej/Pocztowej składać się będzie z 4 budynków mieszkalnych z garażami usytuowanymi pod budynkami (mieszkania o powierzchni od 46,87 do 63,60 m kw.). W cenie, do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska. Budynki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Mieszkania mają status bezczynszowych – pełna własność. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim (na życzenie klienta standard „pod klucz”). Aktualna oferta: mieszkania w cenie mkw. brutto od 3700 zł. (Sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.
  Osiedle domów jednorodzinnych położone przy ul. Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej (Kochłowice) składa się z 26 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach ok. 101 i 102 mkw. (projekty bez garaży) oraz 115, 117 i 123 m kw. (projekty z garażami). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (indywidualne centralne ogrzewanie gazowe). Metr kw. brutto od 3680 zł wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych. (Sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisania umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.

  Nowe osiedle w Mikołowie przy ul. Jasnej i składa się z 48 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchni 88, 21, 105,94 i 133,75 m kw. Powierzchnia użytkowa domów o pow. 105 m kw. może być powiększona poprzez adaptację poddasza – o ok. 30 m kw. (schody na poddasze wykonano w ramach projektu). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (zastosowano indywidualne centr. ogrzewanie gazowe). W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się domy jednorodzinne w luźnej zabudowie oraz rozległe tereny zielone. Centrum Mikołowa jest oddalone o ok. 1 km. Aktualna oferta: 15 domów o pow. 105,94 m kw. i 6 domów o pow. 133,75 m kw. Metr kw. brutto od 2877 zł do 4005 zł. Sposób płatności: 10 tys. zł przed podpisaniem aktu notarialnego, dalsze wpłaty uzgadniane z klientem. Domy gotowe.


  3. Inwestor: GRUPA KAPITAŁOWA BSK RETURN S.A.,
  Biuro Sprzedaży Mieszkań, Katowice,
  ul. Paderewskiego 47,
  tel. 501 338 364,
  sprzedaz@cyprysoweosiedle.pl,
  www.cyprysoweosiedle.pl


  „Cyprysowe Osiedle” to kompleks czterech nowoczesnych budynków zlokalizowanych w Osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Na ogrodzonym i dozorowanym osiedlu znajduje się 75 mieszkań o powierzchni od 43 do 133 m kw. Usytuowano je w czterech segmentach: „A”, „B”, „C” i „D”. Każdy z nich składa się z sześciu kondygnacji. Pierwszą kondygnację stanowi podziemny parking oraz pomieszczenia gospodarcze, kondygnacje druga, trzecia i czwarta oraz piąta to odpowiednio parter, piętro pierwsze, drugie i trzecie, natomiast kondygnację szóstą stanowi użytkowe poddasze oraz antresole w budynkach „B”, „C” i „D”. Każdy z budynków posiada dwa wejścia: jedno z garażu podziemnego, drugie jest wejściem głównym klatki schodowej z ciągu pieszego. Ruch samochodów będzie odbywał się wyłącznie w części podziemnej, na powierzchni część wewnętrzna zespołu mieszkaniowego jest przeznaczona dla pieszych. Znajdują się tu ciągi piesze oraz teren obsadzony zielenią.

  W ofercie są mieszkania w stanie deweloperskim, jak i mieszkania w pełni wykończone i wyposażone. Dla wygody mieszkańców w każdym z budynków znajduje się winda, która ułatwia komunikację i pozwala na łatwe poruszanie się pomiędzy mieszkaniem a miejscami postojowymi w garażach podziemnych oraz komórkami lokatorskimi.

  Atutem mieszkań jest ich oryginalny układ oraz balkony, które osiągają powierzchnię do 20 m kw. i tarasy zlokalizowane na wysokości gruntu o powierzchni do 25 m kw. Co istotne, mieszkania mają bardzo niskie koszty utrzymania.

  „Cyprysowe Osiedle” jest zlokalizowane w Osiedlu Paderewskiego (ok. 12 tys. mieszkańców), w śródmieściu Katowic. Obszar Osiedla Paderewskiego w 30 proc. stanowią tereny parkowo-leśne. To one przesądzają o charakterze kompleksu. W pobliżu jest m.in. Katowicki Park Leśny określany również mianem Doliny Trzech Stawów.

  – Nowe apartamenty na pewno ucieszą niejednego, wymagającego mieszkańca, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą –zachęca deweloper, który chce tworzyć przestrzeń mieszkalną o wysokim standardzie i satysfakcjonującą lokatorów.


  4. Inwestor: J.W. CONSTRUCTION HOLDING S.A.,
  Biuro Sprzedaży Mieszkań, Katowice,
  ul. Tysiąclecia 24
  (vis a vis sklepu „Lidl”),
  tel.: 32 74 53 051;
  32 74 53 050,
  e-mail: sprzedaz@jwconstruction.pl,
  www.nowetysiaclecie.pl


  „Nowe Tysiąclecie” to kompleks nowoczesnych mieszkań położonych pomiędzy ul. Chorzowską a Drogową Trasą Średnicową w Katowicach. Wysokie, 17-kondygnacyjne budynki zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącej architektury Osiedla Tysiąclecia, natomiast wielkopowierzchniowe przeszklenia oraz różnorodne w formie tarasy parterowe nadają całości nowoczesny i oryginalny wygląd.

  W pobliżu znajduje się Park Śląski, nazywany „zieloną oazą”, gdyż zlokalizowany jest w samym środku uprzemysłowionej aglomeracji. Teren ma dogodną komunikację z centrum Chorzowa i Katowic. Mieszkańcy mają do dyspozycji obiekty użyteczności publicznej: przedszkola, szkoły, baseny oraz punkty usługowo-handlowe: „Silesia Center Park” czy CH „Auchan”.
  W ramach „Nowego Tysiąclecia” docelowo powstanie 5 budynków mieszkalno-użytkowych o łącznej liczbie 573 mieszkań. Budowa I etapu dobiegła końca – w jego ramach powstał budynek 17-kondygnacyjny (149 mieszkań, które w 90 proc. znalazły już nabywców). Obecnie w trakcie realizacji jest kolejny etap inwestycji zakładający budowę 122 mieszkań, z terminem oddania do użytku przypadającym na IV kwartał 2016 roku. Można wybierać mieszkania o powierzchni od 28 do 128 m kw., w cenach rozpoczynających się od 4700 zł za m kw. Mieszkania mają wysoki standard wykończenia. Każde posiada duże okna, przeszklone balkony z widokiem na panoramę Katowic, a w przypadku lokali parterowych także przestronne ogródki. Przyszli lokatorzy do dyspozycji będą mieć również komórki lokatorskie, 3-kondygnacyjny garaż podziemny i zewnętrzne miejsca postojowe.

  J.W. CONSTRUCTION HOLDING S.A. wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostosowała swoją ofertę do warunków programu Mieszkanie dla Młodych. Dla singli i młodych małżeństw dostępne są mieszkania kompaktowe, natomiast dla rodzin z dwójką lub trójką dzieci spółka oferuje 3-4-pokojowe wygodne lokale, na które można otrzymać aż 84 tys. zł rządowej dopłaty.


  5. Inwestor: MP PROJECT INVEST Sp. z o.o.,
  Katowice, ul. Tunelowa 18,
  Biuro Sprzedaży „Miłe Zacisze II”,
  tel. 32 307 32 90; 607 941 024,
  e-mail: biuro@milezacisze2.pl; www.milezacisze2.pl

  Osiedle „Miłe Zacisze II”, zlokalizowane jest w Katowicach, dzielnica Piotrowice, przy ul. Tunelowej. Inwestycja jest kontynuacją projektu osiedla „Miłe Zacisze” znajdującego się po drugiej stronie ul. Tunelowej. Tereny, na których powstaje nowe osiedle to zielone płuca miasta. Tutaj Katowice jawią się jako miejsce pełne zieleni oraz spokoju, gdzie można odpocząć od zgiełku wielkiej aglomeracji. Jednocześnie miejsce to jest dobrze skomunikowane z centrum, blisko stąd do autostrady A4 i drogi S1. Nie brak tu też sklepów i innych miejsc użyteczności publicznej (szkoły, przychodnie zdrowia itp.).

  Projekt obejmuje powstanie 252 nowoczesnych apartamentów z tarasami o łącznej powierzchni użytkowej 15.351,95 m kw. Będą to małe zespoły mieszkaniowe, połączone ze sobą, składające się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej podziemnej, w której znajdą się garaże oraz komórki lokatorskie. Realizację inwestycji zaplanowano w trzech etapach. Pierwszy, w którym powstaną 72 mieszkania, zakończony będzie we wrześniu 2016 roku (w marcu tego roku zrealizowano stan surowy otwarty pierwszego etapu osiedla, zgodnie z tradycją budowlaną na jednym z budynków zawisła wiecha). Kolejny etap to 99 mieszkań, które powstaną do końca maja 2017 roku. Trzecia część „Miłego Zacisza II” zostanie oddana do użytku w sierpniu 2018 roku (81 lokali).

  Apartamenty będą mieć powierzchnię od 27 do 85 m kw. Każde mieszkanie będzie posiadać obszerny taras (liczący nawet 51 m kw.) lub balkon. W osiedlu znajdzie się 351 miejsc parkingowych, w tym 289 zlokalizowanych w kondygnacji podziemnej.
  Zaprojektowane mieszkania będą funkcjonalne, z wyodrębnioną strefą dzienną, nocną, a także miejscem przeznaczonym do pracy –z dostępem do dodatkowej przestrzeni – takiej jak taras czy balkon.

  Przy zakupie apartamentu kupujący mogą skorzystać z fachowego doradztwa finansowego. Do 31 marca – promocja, 5 proc. rabatu na wybrane mieszkania. Mieszkania spełniają także kryteria programu rządowego dopłat do własnej nieruchomości MdM.


  6. Inwestor: TDJ ESTATE Sp. z o.o.,
  Biuro Sprzedaży Mieszkań Osiedla Franciszkańskiego,
  ul. Kijowska 44, Katowice, tel. 32 359 67 77,
  franciszkanskie@tdjestate.pl, www.franciszkanskie.pl


  „Osiedle Franciszkańskie” to inwestycja realizowana przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie. Dzielnica jest pełna zieleni i od dekad uchodzi za lokalizację idealną do wypoczynku i rekreacji. W zasięgu zaledwie kilkuset metrów dostępna jest pełna infrastruktura miejska, m.in. przedszkola, szkoły, placówki medyczne, sklepy, restauracje, przystanki komunikacji miejskiej.
  W ramach pierwszego etapu osiedla powstał sześciokondygnacyjny budynek składający się z dwóch segmentów, w którym znalazło się łącznie 95 mieszkań oraz pięć lokali komercyjnych. W połowie czerwca 2015 roku zainicjowano drugą część projektu, która obejmuje realizację dwóch kolejnych budynków, z blisko 200 lokalami mieszkalnymi. Jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał 2016 r. Klienci mogą wybierać spośród kawalerek, mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych (metraż od 27 do 95 m kw.). Mieszkania wyposażono w balkony lub tarasy; do tych znajdujących się na parterze przynależą ogródki. Dla przyszłych mieszkańców w osiedlu powstanie infrastruktura handlowo-usługowa. Obecnie trwa procedura uzyskania pozwolenia na budowę kolejnego etapu inwestycji, którego realizacja ma się rozpocząć w II kwartale 2016 r. Planowane jest wybudowanie ok. 250 mieszkań wraz z pełną infrastrukturą osiedlową.

  W budynkach zaprojektowano również podziemne parkingi, komórki lokatorskie oraz wózkownie. Dodatkowym udogodnieniem jest ogólnodostępna strefa miejsc parkingowych.

  Inwestor zadbał o korzystne rozwiązania finansowe. Model płatności 10/90 oraz zamknięty rachunek powierniczy stanowią gwarancję bezpieczeństwa wpłaconych środków. Co istotne, większość mieszkań w osiedlu spełnia warunki rządowego programu Mieszkanie dla Młodych”.

  TDJ ESTATE jest jednym z pięciu filarów Grupy TDJ, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Spółka inwestuje w nieruchomości, m.in. biurowe, mieszkaniowe, magazynowo-logistyczne i gruntowe. Czytelnicy „Dziennika Zachodniego” w plebiscycie pod nazwą „Inwestycja na medal” nagrodzili firmę tytułem „dewelopera roku”.


  7. Inwestor: WAWEL SERVICE Sp. z o.o., siedziba firmy:
  Plac na Groblach 21, Kraków,
  tel. 12 376 72 48, 12 431 83 00,
  biuro@wawelservice.pl, www.wawel-service.pl


  Kolejna inwestycja WAWEL SERVICE tym razem powstanie w stolicy województwa śląskiego. Krakowski deweloper z ponad 20-letnią historią postanowił wykorzystać zgromadzone doświadczenie podczas tworzenia „Osiedla Bytkowska”. Kompleks budynków zostanie zbudowany w zielonej części Katowic, przy ul. Bytkowskiej, wchodzącej w skład dzielnicy Wełnowiec-Józefowiec.

  Inwestycja będzie się składać z czterech budynków mieszkalnych („A”, „B” „C” i „D”). Na powierzchni ok. 12 000 m kw. łącznie znajdzie się 245 lokali mieszkalnych. W budynku „A” przewidziano 65 mieszkań oraz 1 lokal usługowy. Lokali 2-pokojowych znajdzie się tam 38, zaś 3-pokojowych 27. Z kolei w budynkach „B”, „C” i „D” będzie po 60 mieszkań. Budynki zaprojektowano z pełną infrastrukturą techniczną i drogową. Będą tu garaże podziemne z ok. 200 miejscami parkingowymi, pomieszczenia techniczne i gospodarcze oraz miejsca postojowe naziemne. Partery segmentów „A”, „B” i „C” budynku dostępne są z chodnika bez barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Garaż podziemny oraz wszystkie kondygnacje skomunikowane są windami osobowymi dostosowanymi do transportu osób niepełnosprawnych.

  Największą zaletą inwestycji jest przede wszystkim jej lokalizacja. W najbliższym sąsiedztwie kompleksu znajdują się popularny Park Śląski oraz Lasek Bytkowski. „Osiedle Bytkowska” gwarantuje „zielone otoczenie” i dobrą komunikację z całą aglomeracją śląską oraz łatwy dostęp do kluczowych punktów na mapie miasta. W pobliżu nieruchomości znajdują się m.in. Ogród Zoologiczny, Stadion Śląski, Planetarium, Wieża Telewizyjna, Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, prężnie działający dom kultury „Józefinka”, a także kościoły, liczne supermarkety, targowisko oraz zabytkowa Kolonia Alfred.
  Zadbano też o stronę finansową oferty, wprowadzając m.in. zindywidualizowane programy rabatowe. Sprzedaż mieszkań w „Bytkowska Park” ruszyła 1 lutego 2016 r. (Termin oddania do użytku to IV kw. 2017 r.) Ofertę przedstawiono m.in. w lutym br. na Targach Nieruchomości w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama