Co się buduje w regionie?

  Co się buduje w regionie?

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Co się buduje w regionie?
  1/6
  przejdź do galerii
  1. Inwestor: ATAL S.A., Filia Katowice, ul. Francuska 102,
  tel. 32 205 38 39,
  e-mail: bsmkatowice@atal.pl,
  www.francuskapark.pl,
  Biuro Sprzedaży: Katowice, ul. Francuska 102, tel. 32 353 65 73.


  ATAL S.A., jeden z liderów rynku deweloperskiego w Polsce, zakończył budowę drugiego etapu inwestycji „ATAL Francuska Park”. Jednocześnie została uruchomiona sprzedaż w jednym z budynków, a tym samym oferta osiedla poszerzyła się o 104 lokale. „ATAL Francuska Park” to nowoczesny kompleks mieszkaniowy znajdujący się u zbiegu ulic Francuskiej i Lotnisko w Katowicach. Jest to miejsce do zamieszkania dla osób lubiących korzystać z uroków życia miejskiego, a także dla tych, które cenią bliskość natury.

  W aktualnej ofercie znajdują się dwa etapy projektu „ATAL Francuska Park” – obydwa uzyskały już pozwolenie na użytkowanie. Powstało tam łącznie 6 budynków o kaskadowych układach, które mają do 8 pięter. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane, a także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obydwu etapach jest 509 funkcjonalnych lokali, a klienci mogą wybierać spośród ponad 240 jeszcze dostępnych.

  W tym roku ruszyła sprzedaż mieszkań w budynku nr „7” – do oferty trafiły 104 lokale o powierzchniach od 30 do 136 m kw. W części podziemnej w obiekcie znajduje się także garaż, który pomieści 110 samochodów. Do tego budynku przynależy również 13 miejsc postojowych zewnętrznych. Prace w budynku również zostały zakończone.

  Jednym z atutów osiedla jest jego lokalizacja. Kompleks znajduje się w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego – miejsc odpoczynku i rekreacji. Rozbudowana sieć komunikacji miejskiej zapewnia szybki i łatwy dojazd do centrum i pozostałych części Katowic. Natomiast położenie nieopodal wyjazdu na A4 ułatwia sprawne przemieszczanie się do innych miast aglomeracji, a także w kierunku Wrocławia czy Krakowa.

  Cena brutto za m kw. wynosi od 5 400 do 5 600 złotych, dostępne są także mieszkania w programie MdM. Deweloper oferuje również możliwość wykończenia mieszkania „pod klucz” w cenie od 350 do 550 złotych brutto za m kw.
  ATAL w formie spółki akcyjnej powstała w 2006 roku, od czerwca 2015 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


  2. Inwestor: DOMBUD S.A. ul. Drzymały 15,
  Katowice, tel. 32 721 91 56, 32 721 91 55;
  www.dombud.pl,
  inwest@dombud.pl


  Nowe osiedle mieszkaniowe w Gliwicach przy ul. Dolnej/Pocztowej składać się będzie z 4 budynków mieszkalnych z garażami usytuowanymi pod budynkami (mieszkania o powierzchni od 46,87 do 63,60 m kw.). W cenie, do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska. Budynki zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie przyszłych mieszkańców. Mieszkania mają status bezczynszowych – pełna własność. Inwestycja zostanie oddana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim (na życzenie klienta standard „pod klucz”). Aktualna oferta: mieszkania w cenie m kw. brutto od 3847 zł (sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.
  Osiedle domów jednorodzinnych, położone przy ul. Piłsudskiego w Rudzie Śląskiej (Kochłowice), składa się z 26 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach ok. 101 i 102 m kw. (projekty bez garaży) oraz 115, 117 i 123 m kw. (projekty z garażami). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (indywidualne centralne ogrzewanie gazowe). Metr kw. brutto od 3598 zł wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych (sposób płatności: 10 tys. zł przy podpisaniu umowy, dalsze wpłaty uzgodnione z klientem). Inwestycja w trakcie budowy.

  Nowe osiedle w Mikołowie przy ul. Jasnej składa się z 48 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej o powierzchniach 88,21, 105,94 i 133,75 m kw. Powierzchnia użytkowa domów o pow. 105 m kw. może być powiększona poprzez adaptację poddasza – o ok. 30 m kw. (schody na poddasze wykonano w ramach projektu). Domy wykończono w standardzie deweloperskim (zastosowano indywidualne centr. ogrzewanie gazowe). W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla znajdują się domy jednorodzinne w luźnej zabudowie oraz rozległe tereny zielone. Centrum Mikołowa jest oddalone o ok. 1 km. Aktualna oferta: 15 domów o pow. 105,94 m kw. i 6 domów o pow. 133,75 m kw. Metr kw. brutto od 2877 zł do 4005 zł. Sposób płatności: 10 tys. zł przed podpisaniem aktu notarialnego, dalsze wpłaty uzgadniane z klientem. Domy gotowe.


  3. Inwestor: OKAM Capital Sp. z o.o.
  Biuro Sprzedaży Mieszkań
  ul. gen. W. Sikorskiego 45, Katowice,
  tel. 32 209 83 83, 693 030 654,
  www.domtrzystawy.pl
  trzystawy@okam.pl


  „Dom w Dolinie Trzech Stawów” to luksusowy projekt mieszkaniowy realizowany wraz z kompleksem rekreacyjno-sportowym przez spółkę OKAM Capital. Obiekt wyróżniają ciekawa forma architektoniczna, dobrane ze smakiem detale oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów. Lobby (reprezentacyjny – połączony z recepcją – hol pełniący wiele funkcji w budynku, także jego wizytówka) wykonane w kamieniu i drewnie, a także elegancko wykończone inne części wspólne zadowolą najbardziej wymagających klientów. Z myślą o wygodzie i komforcie przyszłych mieszkańców zaprojektowano wewnętrzny zielony dziedziniec, podziemny parking oraz lokale użytkowe na parterze. W sprzedaży znajdują się obecnie apartamenty I i II etapu o powierzchni od 50 do 100 m kw. i funkcjonalnych rozkładach. Aktualnie klienci mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych rabatów w ramach wiosennej promocji inwestycji „ODCHUDZAMY CENY”. Świetną okazją do poznania szczegółów oferty będzie odwiedzenie stoiska inwestycji „Dom w Dolinie Trzech Stawów” podczas Targów Mieszkaniowych „Na Swoim” (16–17.04).
  „Dom w Dolinie Trzech Stawów” to również nowoczesny kompleks rekreacyjno-sportowy. Korty tenisowe, boiska sportowe, klub fitness, plac zabaw dla dzieci, a także liczne ścieżki rowerowe oraz stawy z łowiskami dla wędkarzy tworzą idealne miejsce do życia, wypoczynku i rekreacji. Generalnym wykonawcą projektu jest firma „Hochtief”. Inwestycja została podzielona na 3 etapy: I etap – budynki „A”, „B” już oddane do użytku (99 mieszkań i 8 lokali usługowych), II etap – budynki „C”, „D” są w sprzedaży (55 mieszkań – oddanie do użytkowania planowane na I kwartał 2017 r.), III etap – budynki „E”, „F”, „G”.

  OKAM Capital Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, z siedzibą w Warszawie rozpoczęła działalność na polskim rynku nieruchomości w 2004 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie wysokiej jakości kompleksów mieszkaniowych, gdzie zwraca się uwagę na standard wykonania, funkcjonalność i dobór najbardziej prestiżowych lokalizacji.


  4. Inwestor: RENNER Sp. z o.o.,
  Biuro Sprzedaży Mieszkań: ul. Ligocka 103, Katowice,
  tel. 32 307 56 57;
  biuro@osiedledebowe.pl
  www.osiedledebowe.pl


  „Osiedle Dębowe” to kompleks mieszkaniowy złożony z budynku wielorodzinnego oraz domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja zlokalizowana jest w Tychach w dzielnicy Wilkowyje przy ul. Obywatelskiej, na granicy z Mikołowem, w sąsiedztwie Lasów Pszczyńskich. W okolicy znajdują się rozległe tereny rekreacyjne, liczne ścieżki rowerowe oraz ośrodki sportowe. Miejsce jest przyjazne zarówno dla amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i dla osób ceniących spokój.
  Co istotne, mimo „zielonego sąsiedztwa” teren jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi ośrodkami aglomeracji. W pierwszym etapie w osiedlu powstanie 39 nowoczesnych i energooszczędnych mieszkań.

  Budynek wielorodzinny ma nowoczesną bryłę i ładnie dobraną kolorystykę. Wykonano go z materiałów wysokiej jakości. Znajduje się w nim 27 mieszkań o powierzchni od 30 do 100 m kw. z możliwością łączenia. Każde mieszkanie ma własny balkon, taras lub wygrodzony ogródek. Cechą wspólną wnętrz są dobrze doświetlone, otwarte i funkcjonalne przestrzenie. Na ostatniej kondygnacji znajdują się dwa dwupoziomowe apartamenty typu penthouse z dużymi tarasami.

  Budynki wolno stojące w zabudowie bliźniaczej składają się z czterech lokali mieszkalnych każdy (w sumie jest tu 12 lokali). Na parterze zlokalizowane są dwa mieszkania o powierzchni 53 m kw. z przylegającymi ogródkami. Natomiast na piętrze znajdują się dwa dwupoziomowe lokale mieszkalne o powierzchni 73 m kw. z przynależnymi tarasami. Wszystkie mieszkania posiadają komórkę lokatorską. Osobne wejścia rozmieszczone są w sposób zapewniający pełną swobodę i prywatność mieszkańców. Wnętrza zapewniają optymalny układ pomieszczeń i duży dostęp światła dziennego.

  Inwestorem prowadzącym budowę „Osiedla Dębowego” jest spółka RENNER, która posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów bazujących na szeroko pojętym zarządzaniu nieruchomościami. Poprzednia inwestycja w zakresie deweloperskim to wybudowane i w całości sprzedane osiedle „Zielone Tarasy” w Krakowie.


  5. Inwestor: Zeta-Park Sp. z o.o.
  al. Korfantego 179B, 40-153 Katowice,
  www.zeta-park.pl
  mail: biuro@zeta-park.pl
  tel. 693 623 090, 693 623 092, 32 608 17 52


  Zespół apartamentów zlokalizowany jest w zacisznym miejscu w odległości 300 metrów od centrum Ustronia, jednej z najpiękniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego. Ostatnie mieszkania, będące obecnie w ofercie, mają powierzchnię od 49 do 76 m kw., zróżnicowaną stosownie do potrzeb klientów. Ceny uzależnione są od kondygnacji, metrażu mieszkania, a także wielkości tarasu lub balkonu i wynoszą obecnie od około 339 tys. zł do 445 tys. zł brutto. Oferta skierowana jest dla tych, którzy poszukują komfortowego mieszkania w Ustroniu lub pragną posiadać wygodny apartament wakacyjno-weekendowy, a także dla tych, którzy zakup apartamentu potraktują jako inwestycję kapitałową z możliwością uzyskania dodatkowego dochodu z wynajmowanych lokali. Zespół apartamentów Zeta-Park mieści się na terenie w całości ogrodzonym, z zaprojektowaną zielenią, oświetleniem parkingów i dróg dojazdowych, budynki posiadają windy oraz podziemne miejsca parkingowe.

  W pobliżu znajduje się zespół sanatoryjny i Zakład Przyrodoleczniczy z basenami solankowymi, z oferty których korzystać można przez cały rok. Kilkadziesiąt wyciągów narciarskich zlokalizowanych w Ustroniu, Wiśle, Szczyrku i Korbielowie, letni tor saneczkowy, korty tenisowe, oznakowane trasy rowerowe i szlaki turystyczne pozwalają na czynne uprawianie sportu. Dodatkowym atutem jest łatwy, bezpośredni dojazd drogami szybkiego ruchu do Katowic, Bielska-Białej, Cieszyna, Żywca, Wiednia czy Bratysławy. A

  Teksty: Agnieszka Zielińska

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   deweloperzy

   kikkoman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Dombud to bardzo dobry deweloper, mieszkamy w ich budynku i po roku od wprowadzenia się mogę potwierdzić, że wszystko jest w jak najlepszym porządku

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama