105-lecie „Halki". Trwają przygotowania do koncertu [ZDJĘCIA...

  105-lecie „Halki". Trwają przygotowania do koncertu [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piekarski chór „Halka” obchodzi 105-lecie istnienia. Jubileuszowy koncert odbędzie się 11 listopada o godz. 18 w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze. Tymczasem my zawitaliśmy na jedną z ostatnich prób do tego występu. Zobaczcie zdjęcia i wideo!
  105-lecie „Halki". Trwają przygotowania do koncertu [ZDJĘCIA i WIDEO]
  1/18
  przejdź do galerii

  ©Iwona Makarska

  Mija 105 lat odkąd chór „Halka” rozpoczął swoją działalność. Chórzyści pod czujnym okiem dyrygent Niny Guzy przygotowują się do jubileuszowego koncertu, który odbędzie się 11 listopada o godz. 18 w filii Miejskiego Domu Kultury w Kozłowej Górze, siedzibie grupy.

  - Czas umilam sobie śpiewając i tak przygotowuję się do koncertów. Co najczęściej? Wszystko lubię śpiewać. Mam jednak sentyment do dawnych pieśni - mówi nam 81-letni Antoni Musialik. W chórze jest już od 65 lat.

  - Jak widzę dużo osób na koncertach, to śpiewanie sprawia mi wtedy najwięcej przyjemności. Dyrygent jest świetna. Ufamy Ninie przed każdym występem. Wiemy, że dobrze nas poprowadzi. Sporo zależy także od naszego zaangażowania - dołacza się Marcin Jurkowski, w chórze najkrócej, bo dopiero od roku.

  Koncert będzie składał się z dwóch części: ludowej i rozrywkowej - usłyszymy takie utwory jak m.in. „Yesterday" zespołu The Beatles, czy Aux Champs Elysees, piosenkę, którą śpiewał Joe Dassin.

  - Kiedy chce się dyrygentowi pracować, to chce się też chórzystom. W śpiewanie trzeba włożyć serce. Każda próba jest wyzwaniem. Na początku jest praca nad utworem, później ćwiczenie go, następnie motywacja do koncertu. Dyrygent i chór muszą współgrać - wtedy jest dobrze i można osiągnąć sukces - wyjaśnia Nina Guzy, dyrygent chóru.

  Oprócz „Halki” podczas koncertu jubileuszowego zaprezentuje się także zespół Jania Band. Gośćmi specjalnymi będą: Rafał Majzner (tenor) i Aleksandra Poniszowska (sopran).

  Przypomnijmy, że „Halka” nagrała dwie płyty CD: „Kolędy” (2004) oraz „Halka 1911-2011” (2011). Artyści w tradycyjnych, śląskich strojach koncertują w kraju i za granicą. Współpracują z wieloma zagranicznymi chórami, m.in. z Włoch i z Francji.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama