Bytom, Piekary: Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego

  Bytom, Piekary: Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bytom, Piekary: Inauguracja Uniwersytetu Dziecięcego
  1/121
  przejdź do galerii

  ©Magdalena Mikrut-Majeranek

  Uroczyste ślubowanie, rozdanie indeksów, pamiątkowe zdjęcie i pierwszy wykład - tak wyglądał pierwszy dzień funkcjonowania Bytomskiego Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas. W sobotę, 29 października, 120 młodych bytomian wstąpiło w poczet studentów. Mali żacy wysłuchali wykładu pt. "Puchacz, sówka i uszatka - każda z nich to sowia gratka".
  Wykłady, pokazy naukowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i konkursy - to tylko niektóre z naukowych aktywności, które czekają na mieszkające w Bytomiu dzieci. W sobotę, 29 października, mali studenci po raz pierwsi zasiedli w uniwersyteckich ławach, a wszystko za sprawą Bytomskiego Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas, który zainaugurował swoją działalność w naszym mieście.

  Ideą Uniwersytetu nie jest nauka konkretnego przedmiotu, ale sam fakt zadawania pytań i uzyskiwania na nie odpowiedzi.
  Uczestnicy dowiadują się, że zdobywanie wiedzy jest fascynującą przygodą. - Żywa, naoczna chemia czy biologia wciągają dzieci w niesamowity świat nauki, dowodząc, że wszystko wokół nas to zagadka i warto poświęcić czas na jej odgadnięcie - mówi dr Joanna Podgórska-Rykała, pełnomocnik kanclerza ds. kształcenia międzypokoleniowego w WSH.

  Zajęcia organizowane w ramach Uniwersytetu Dziecięcego odbywają się w budynku Państwowych Szkół Budownictwa. Na studentów czekają pasjonujące wykłady i warsztaty m.in. z technik zapamiętywania i szybkiego czytania, języka francuskiego, czy przedsiębiorczości.

  Rok akademicki rozpoczęty, ale czy dzieci wiedzą, kim tak naprawdę jest student? - Student to taki uczeń, który musi się dużo uczyć - mówi 6-letnia Kaja.

  Co o idei uniwersytetu dziecięcego sądzą rodzice małych żaków? - W szkole córki dowiedziałam się, że w tym roku w naszym mieście rozpoczyna funkcjonowanie uniwersytet dziecięcy. Chcę, żeby moja córka nieustannie się rozwijała i miała jak najlepsze warunki - mówi Maria Misz. - Zajęcia odbywają się w soboty, więc spokojnie mogę zaprowadzić córkę na wykłady - dodaje.

  - Udział w zajęciach to nie tylko nauka. Mam nadzieję, że moja córka będzie się tu świetnie bawiła, poznając rozmaite ciekawostki. Może odkryje w sobie jakąś nową pasję? - mówi Jadwiga Skórka i podkreśla: - Są to zajęcia praktyczne, dzieci mogą wszystkiego dotknąć, zobaczyć. Tak powinna wyglądać nauka.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama