Dni Otwarte e-sportowego Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach...

  Dni Otwarte e-sportowego Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach [ZDJĘCIA]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dni Otwarte e-sportowego Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach [ZDJĘCIA]
  1/38
  przejdź do galerii

  ©Iwona Makarska

  W Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich rozpoczęły się dziś Dni Otwarte. Od samego rana szkołę odwiedzają tłumy gimnazjalistów. Mogą zobaczyć m.in. techniki i taktyki interwencji prezentowane przez słuchaczy szkoły policyjnej w Katowicach oraz wziąć udział w warsztatach z e-sportu - nowych zajęciach, które od września będą prowadzone w placówce. [ZDJĘCIA]
  Dziś i jutro w Zespole Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich odbywają się Dni Otwarte. Uczniowie już od godz. 8 mogą zapoznać się z bogatą ofertą szkoły, a także wziąć udział w pokazach, warsztatach i zajęciach dotyczących różnych kierunków nauczania.

  W programie m.in. sterowanie maszynami elektrycznymi, programowanie robotów mobilnych oraz opowieści o historii kopalni „Andaluzja" na łamach przeobrażeń przemysłowych w szkolnej Izbie Pamięci.
  Dla kandydatów przygotowano także zajęcia z montażu i retuszu zdjęć i z grafiki 3D w grach, turniej piłki siatkowej, a także warsztaty e-sportowe. Do szkoły przyjechali funkcjonariusze Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Szkoły Policji w Katowicach, którzy prezentują samoobronę oraz techniki i taktyki interwencji. 

  - Zastanawiam się nad wyborem szkoły. Interesuje mnie kierunek technik obsługi turystycznej. Chciałabym zobaczyć jak najwięcej szkół. Ta wydaje się sympatyczna, można się wiele dowiedzieć i myślę, że będą po jej skończeniu dobre perspektywy zawodowe - mówi Magdalena Warchał z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach.

  - W tej szkole podobają mi się dwa kierunki: technik informatyk i klasa policyjna w LO. Jeszcze się nie zdecydowałam, ale wiem, że w piekarskim Zespole Szkół jest wspaniała atmosfera i myślę, że jak tę szkołę wybiorę, to będzie dobrze. Mam tutaj wielu znajomych. Polecają szkołę. Poza tym mieszkam w Bobrownikach, więc miałabym do niej blisko - dołącza się Julia Balcerowska z Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Siemoni.

  Porozmawialiśmy także z uczniami Zespołu Szkół, którzy oprowadzają swoje młodsze koleżanki i kolegów po szkole i zachęcają do dołączenia do nich.

  - Jeśli ktoś chciałby być policjantem lub żołnierzem, to klasa policyjna w naszej szkole jest odpowiednia, by te plany realizować. Oprócz zajęć, które są w podstawie programowej liceum, mamy też edukację policyjną, prowadzoną przez policjantów z piekarskiej komendy, szkolimy się w samoobronie, technikach interwencji z nauczycielami Szkoły Policyjnej w Katowicach i chodzimy na strzelnicę. Super - przekonuje Bartosz Gandera z klasy pierwszej, policyjnej w II LO.

  - U nas są świetne lekcje, ale też dużo zabawy. Mamy praktyki w okolicy, ale też wyjazdowe np. nad morze czy za granicę do Wielkiej Brytanii, współpracujemy w programie Erasmus - mówi z uśmiechem Daniel Chałupczok, uczeń klasy trzeciej o kierunku technik obsługi turystycznej. - Egzaminy zawodowe przygotowują do pracy w hotelach czy biurach podroży - dodaje.

  A jakie kierunki nauki oferuje szkoła? To m.in. technik ekonomista, technik obsługi turystycznej, technik informatyk z nowymi zajęciami - z e-sportu, technik elektryk. Są także klasy licealne: policyjna pod patronatem Komendy Miejskiej Policji w Piekarach oraz celna pod patronatem Izby Celnej w Katowicach. 

  - W szkole mamy bardzo dobrą jakość kształcenia i duży wybór kierunków. Oprócz tego jest niesamowita atmosfera. Młodzież się tu dobrze czuje i jest chętna do współpracy we wszystkich projektach - twierdzi Małgorzata Mzyk-Porada, historyk w ZS nr 1.

  Na Dniach Otwartych w szkole goszczą przedstawiciele m.in. Krajowej Federacji Sportów Elektronicznych, Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej, Izby Celnej i Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

  Dziś Dni Otwarte potrwają do 18, jutro będą od 8 do 15.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama