Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok...

  Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki [ZDJĘCIA]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki
  1/29
  przejdź do galerii

  Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki ©Iwona Makarska

  Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował rok akademicki 2016/2017. W zajęciach weźmie udział ponad 200 słuchaczy.
  Ponad 200 osób rozpoczęło na Piekarskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku rok akademicki 2016/2017, w tym około 40 nowych. Uroczystość odbyła się 28 września w auli Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich.

  - W tym roku będę uczęszczać na gimnastykę ruchową, aby poprawić swoją kondycję fizyczną i do klubu plastycznego „Tęcza" - maluję tam już osiem lat i rozwijam swoją pasję. W klubie mamy nawet wernisaże.
  Teraz maluję farbami olejnymi pejzaż - zachód słońca w Ustroniu, który mnie zachwycił podczas pobytu w sanatorium - mówi nam Anna Dembecka. Na uniwersytecie jest od samego początku jego istnienia, czyli do 2006 roku. - Ciekawe są także wykłady z dziedziny medycyny, czy prawa. Pamiętam, że kiedyś bardzo zainteresował mnie wykład o Sybirakach, którzy w Afryce byli. Nie zdarzyło się, żebym wyszła znudzona z wykładu, zawsze czegoś nowego się dowiem. Ci co nie chodzą, nie wiedzą, ile tracą - dodaje.

  Helena Zakrzewska jest trzy lata na emeryturze. I jak mówi - postanowiła zadbać o siebie, dlatego zapisała się na zajęcia na uniwersytecie. - Mąż jeszcze pracuje, syn wyprowadził się na swoje, a ja mam wolny czas, który wypełniam, chodząc na zajęcia na uniwersytecie. Poza tym prowadziłam sklep, w którym miałam kontakt z ludźmi i brakowało mi tego po zakończeniu pracy - wyjaśnia. - Zapisałam się w tym roku na na abc komputera, bo to dziś przydatna wiedza i na język niemiecki, żeby ćwiczyć umysł. Staram się być na co dzień aktywna. Chodzę też na basen, do klubu seniora „Radość" w Piekarach no i mam dużo ruchu przy opiece nad czteromiesięczną wnuczką Zosią - śmieje się.

  Co w tym roku akademickim oferuje uniwersytet? Raz w miesiącu będą odbywały się wykłady, a cztery razy w miesiącu zajęcia każdej grupy fakultatywnej. Wśród fakultetów są m.in.: języki angielski i niemiecki, turystyka i rekreacja, poprawa pamięci i koordynacji uwagi, taniec towarzyszki, pilates, psychologię szczęścia oraz nowe: warsztaty aktorskie prowadzone przez Renatę Janiszewską z Teatru Śląskiego i sportowy senior.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama