Piekary Śląskie: Są już zapisy do przedszkoli. Rekrutacja...

  Piekary Śląskie: Są już zapisy do przedszkoli. Rekrutacja potrwa do 14 marca

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Miejskie Przedszkole nr 7 w Piekarach Śląskich
  1/8
  przejdź do galerii

  Miejskie Przedszkole nr 7 w Piekarach Śląskich ©Iwona Makarska

  Trwa rekrutacja do przedszkoli w Piekarach. Można zapisywać dzieci do 14 marca. Miejsc jest ponad 1600, ale z powodu zmian w oświacie może ich zabraknąć dla trzylatków.
  Rekrutacja w piekarskich przedszkolach potrwa do 14 marca. W naszym mieście w tym roku na przedszkolaków czeka 1578 miejsc w przedszkolach publicznych i 83 miejsca w przedszkolach prywatnych. Postanowiliśmy odwiedzić jedno z nich. Wybraliśmy się do Miejskiego Przedszkola nr 7 na os. Wieczorka.

  Leokadia Kiedos ma dwóch synów: 7-letniego Oskara i 5-letniego Michała. Młodszy pójdzie w tym roku do przedszkola. Zostaje w tym samym przedszkolu, wystarczy zatem wypełniona deklaracja, bez przechodzenia przez całą procedurę zapisu.

  - Syn jest bardzo otwarty, opowiada mi w co się bawił, jakie piosenki śpiewał i co jadł w przedszkolu. Cieszy się, że przychodzi tutaj - mówi. - W przedszkolu jest duża możliwość rozwoju dla dziecka. Pracuję, więc nie jestem w stanie poświęcić mu tyle czasu. Spotyka się z dziećmi, uczy współpracy w grupie, różnych zachowań społecznych. To zaprocentuje w przyszłości - dodaje.

  Dzieci mają w „siódemce” zajęcia muzyczne, plastyczne, z elementami nauki czytania, matematyki, gimnastykę, a dodatkowo bezpłatnie w każdej grupie wiekowej język angielski. Podobnie jest w innych placówkach.

  Przez zmiany w oświacie może jednak zabraknąć miejsc dla tych najmłodszych, trzyletnich dzieci. - W Piekarach mieszka 509 trzylatków. Trudno w tej chwili przewidzieć, ilu pójdzie do przedszkola. Jednak w przedszkolach nie będzie miejsc dla kilkudziesięciu z nich - mówi Marek Kapica, naczelnik Wydziału Edukacji UM w Piekarach Śląskich. - W ubiegłym roku prawie wszystkie dzieci dostały się do przedszkola (w trzech przedszkolach były listy rezerwowe, ale też w trzech były wolne miejsca - rodzice z nich rezygnowali ze względu na konieczność dojazdu) - porównuje.

  Pierwszeństwo podczas rekrutacji mają dzieci z rodzin wielodzietnych oraz takich, gdzie przyszły przedszkolak lub ktoś z jego najbliższych zmaga się z niepełnosprawnością. Najpierw będą także przyjęte dzieci samotnie wychowywane przez jednego z rodziców lub objęte pieczą zastępczą.

  - Mam w tym roku tylko 15 miejsc. Każdy z rodziców wybiera trzy przedszkola i w takiej kolejności wnioski będą rozpatrywane. - wyjaśnia dyrektor MP nr 7 Justyna Błaszczak.

  Informacje o rekrutacji do przedszkoli i wszystkie dokumenty są do pobrania w poszczególnych placówkach, a także na stronie Urzędu Miasta: www.piekary.pl.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama