Ważne
  Piekary Śląskie: Sprzęt z datków mieszkańców przekazany...

  Piekary Śląskie: Sprzęt z datków mieszkańców przekazany szpitalowi

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piekary Śląskie: Sprzęt z datków mieszkańców przekazany szpitalowi
  1/4
  przejdź do galerii

  ©UM Piekary Śląskie / arc.

  W środę prezes Fundacji Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci” razem z członkami komitetu „Babcia Mama Wnuk”, przekazali dyrekcji piekarskiego szpitala stanowisko do pielęgnacji noworodków. Sprzęt za ponad 15 tys. złotych zakupiono za pieniądze zebrane przez mieszkańców w ramach komitetu społecznego „Babcia, mama, wnuk".
  Udało się. Pierwszy sprzęt do nowego budynku szpitala miejskiego w Piekarach Śląskich zakupiony. To stanowisko do pielęgnacji noworodków na oddział ginekologii i położnictwa. Pomogli mieszkańcy, którzy uzbierali na niego pieniądze w ramach akcji komitetu społecznego „Babcia Mama Wnuk”. Wczoraj został przekazany dyrekcji Piekarskiego Centrum Medycznego.

  Przypomnijmy, że piekarzanie od zeszłego roku organizują zbiórki publiczne na szpitalny sprzęt.
  Pomysłodawcą utworzenia komitetu jest radny Maciej Czempiel. W minionym tygodniu w ciągu trzech dni piekarzanom udało się zebrać 7059, 50 zł na wyposażenie nowego budynku szpitala miejskiego. Młodzież przy kasach w Kauflandzie pakowała ludziom zakupy w zamian za datki, natomiast w niedzielę mieszkańcy stali z puszkami przed kościołami w całym mieście. Łącznie od końca zeszłego roku mieszkańcy zebrali ponad 23 tys. złotych.

  - Nie było sensu trzymać na koncie wszystkich zebranych dotąd pieniędzy, skoro można było kupić coś, co już w tym momencie się przyda, jeszcze przed zakończeniem prac w nowym budynku - mówi radny Czempiel. - Trzeba ludzi informować, zachęcać, przyciągać do takich wspólnych inicjatyw. Jeśli jest trochę dobrej woli, to nie ma problemu. Ludzie chętnie wspierają akcję - dodaje.

  Prace w II etapie rozbudowy Piekarskiego Centrum Medycznego nowym budynku szpitala miejskiego przy ulicy Kościuszki w Piekarach Śląskich są już na finiszu. Trwają próby i czynności sprawdzające zamontowane systemy i urządzenia.

  W pięciokondygnacyjnym budynku zlokalizowane będą wszystkie szpitalne oddziały. Na parterze znajdzie się izba przyjęć z diagnostyką endoskopową i obrazową.Oddział endokrynologiczny i geriatryczny zajmą pierwsze piętro, a drugie - oddział wewnętrzny z intensywnym nadzorem kardiologicznym. Na trzecim piętrze będą zlokalizowane oddziały ginekologiczno-położniczy, noworodkowy oraz blok porodowy. Czwarte przeznaczone jest na oddział chirurgii ogólnej i endokrynologicznej i na blok operacyjny. Budynek ma być gotowy jeszcze w tym miesiącu, wyposażony w grudniu, w nowym roku będą przyjmowani pierwsi pacjenci.

  W toku jest przygotowywanie przetargu na sprzęt do szpitala. Całkowity koszt to około 20 mln złotych. Fundacja Powiatowe Dzieci założyła konto do wpłat darowizn na zakup wyposażenia. Numer tego konta to: 67 1050 1230 1000 0090 8004 5884.

  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Słońce, palmy i sztuczna Rawa. Tylko się nie kąpcie! ZDJĘCIA + WIDEO
  *Ranking Uczelni Wyższych Perspektywy 2016: Ale niesamowity skok śląskich szkół!
  *Ile zarabiają pielęgniarki? Oto prawdziwe paski wynagrodzeń
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama