Piekary Śląskie: Wprowadzają ruch jednokierunkowy i od razu...

  Piekary Śląskie: Wprowadzają ruch jednokierunkowy i od razu jest gdzie parkować

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piekary Śląskie: Wprowadzają ruch jednokierunkowy i od razu jest gdzie parkować
  1/5
  przejdź do galerii
  Na początku maja w centrum Piekar Śląskich wprowadzono ruch jednokierunkowy. Co prawda nadal trwa oznaczanie znakami poszczególnych ulic, ale pierwsze efekty już są - jest więcej miejsc do parkowania.
  Wojska Polskiego, Kościuszki oraz Żwirki - na tych ulicach od czwartku 4 maja ma obowiązywać ruch jednokierunkowy. W efekcie ma to zwiększyć przepustowość w centrum miasta i dać kolejne miejsca parkingowe dla kierowców. - Zakończyły się prace związane z oznakowaniem poziomym miejsc postojowych na ul. Kościuszki i od razu “się rozluźniło”. Efekt jest. Teraz tak samo malujemy ul. Żwirki - mówi Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar Śląskich.
  - Zgodnie z planem oznakowanie ulicy Żwirki będzie wykonane w poniedziałek 12 czerwca. rosimy o nieparkowanie samochodów po prawej stronie ulicy (od ul.Sienkiewicza) w celu umożliwienia przystąpienia do robót - dodaje.

  Zobacz galerię

  O zmianach w ruchu w centrum Piekar Śląskich mówiło się od końca marca. Wtedy to poddano pod konsultacje społeczne pomysł wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na wybranych ulicach. Zmiany w centrum są następujące: Na odcinku od ul. Wyzwolenia do ul. Inwalidów Wojennych wprowadzono ruch jednokierunkowy, a na odcinku od ul. Inwalidów Wojennych do ul. Bytomskiej dwukierunkowy. Zrobiono to po to, aby zmniejszyć ruch na wąskim łączniku do ul. Londnera oraz by usprawnić dojazd na miejsca parkingowe na odcinku Wyzwolenia- Inwalidów Wojennych. Zmiany wprowadzono po uwzględnieniu wniosków mieszkańców.

  Ruch jednokierunkowy obowiązuje również na całym odcinku ul. Kościuszki, czyli od ul. Szpitalnej do ul. Wolności. Dotychczas obowiązywał on tylko na odcinku wzdłuż nowego szpitala. Dzięki temu zostaną wyznaczone skośne miejsca parkingowe wzdłuż całej drogi. Podobny zabieg wprowadzony został na ul. Żwirki w kierunku przeciwnym, czyli przedłużono ruch jednokierunkowy na odcinku od ul. Bytomskiej do Sienkiewicza na dalszej części ulicy, tj. od ul. Sienkiewicza do ul. Szpitalnej za wyjątkiem dojazdu od ul. Szpitalnej do Hurtowni Materiałów Budowlanych, gdzie obowiązywał będzie ruch dwukierunkowy. Łącznie powstanie dzięki temu 80 skośnych miejsc parkingowych.

  Zmiany w ruchu wprowadzono również w rejonie ul. Józefa Piłsudskiego. Nadal dwukierunkowy będzie odcinek od ul. Bytomskiej do budynku Targowa 8. Od ul. Targowej do ulicy bocznej, stanowiącej dojazd do budynków Chopina 2,4,6,8 wprowadzono natomiast ruch jednokierunkowy z kierunkiem w stronę ul. Chopina. Odcinek od bocznej drogi przy budynkach od 2 do 8 do ul. Chopina pozostanie natomiast dwukierunkowy.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM PATRYKA DRABKA Z CYKLU NOGA Z GAZU  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama