Piekary Śląskie: z panią prezydent możesz iść nawet na kawę

  Piekary Śląskie: z panią prezydent możesz iść nawet na kawę

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Piekary Śląskie: z panią prezydent możesz iść nawet na kawę

  ©ARC

  W każdy ostatni czwartek miesiąca, mieszkańcy Piekar mogą się wybrać na kawę z prezydentem Piekar, Sławą Umińską-Duraj, oraz jej zastępcą Krzysztofem Turzańskim. Władze miasta będą zawsze czekać na mieszkańców w godzinach od 16 do 18 w restauracji „Grafit”, na przeciwko piekarskiego magistratu.
  Piekary Śląskie: z panią prezydent możesz iść nawet na kawę

  ©ARC

  - Ten zwyczaj podpatrzyliśmy w Chorwacji - przyznaje wiceprezydent Turzański. - Tam takie spotkania raz w miesiącu urządza prezydent kraju. Wystarczy się zapisać, zaczekać na swoją kolej i można spokojnie usiąść z głową państwa by porozmawiać na wiele tematów w miłej atmosferze - opowiada Krzysztof Turzański.

  W Piekarach ma to być dodatkowym sposobem kontaktu z panią prezydent i jej zastępcą z jednym zastrzeżeniem : przy kawie nie będą załatwiane ani rozpatrywane indywidualne sprawy mieszkańców.

  - Nie będziemy więc analizować problemów z mieszkaniem, pracą i tym podobnych, bo od tego są spotkania urzędowe. Będzie natomiast okazja porozmawiać o problemach dotyczących całego miasta, bolączkach mieszkańców, pomysłach, oczekiwaniach czy planowanych inwestycjach. Docelowo te spotkania mają upłynąć przede wszystkim w miłej atmosferze, gdzie będziemy mogli swobodnie pogadać o różnych sprawach, niekoniecznie związanych z naszym miastem - podkreśla Turzański.

  Sprawy indywidualne będą tradycyjnie rozpatrywane w czasie poniedziałkowych spotkań z władzami miasta. Jak zaznacza wiceprezydent, to tam będzie można poruszać sprawy, dla których nie będzie miejsca właśnie na spotkaniach przy kawie.

  - Poza tym mamy mnóstwo innych kanałów do kontaktu z mieszkańcami. Do mnie ludzie piszą na Facebooku, wysyłają mejle czy też dzwonią na nasze telefony. Zresztą jesteśmy chyba jedynymi wśród prezydentów miast, którzy udostępniają swój telefon komórkowy mieszkańcom - zaznacza wiceprezydent. To nie wszystko. Kilka miesięcy temu została uruchomiona skrzynka kontaktowa o adresie sos@piekary.pl, gdzie mieszkańcy na bieżąco mogą zgłaszać różne problemy.

  - I to był strzał w dziesiątkę. Ta skrzynka sprawdza się doskonale, a my staramy się na bieżąco reagować na wszystkie problemy zgłaszane przez mieszkańców naszego miasta - mówi Turzański. Czym więc ma być ta właściwie zwyczajna kawa z prezydentem? Przede wszystkim spotkaniem, dzięki któremu mieszkaniec będzie mógł bliżej poznać władze Piekar i zweryfikować swoją opinię czy to na temat Sławy Umińskiej-Duraj czy Krzysztofa Turzańskiego.

  - Jeśli ta formuła wypali, to będziemy chcieli takie spotkania organizować też w innych częściach miasta. To naturalnie nie wyklucza tradycyjnych spotkań z mieszkańcami w dzielnicach. One również będą organizowane - mówi na koniec wiceprezydent.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kawaz Prezydentem

   Lorenz Goldman

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jaka to otwarta Pani Prezydent w tych Piekarach Śląskich,na rok przed wyborami,a gdzie była wcześniej


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Kawaz Prezydentem !

   Kasi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ciężko pracowała wraz z zastepcom żeby osiągnąć to co już jest i to co będzie . Tylko krytykować co niektórzy potrafią . Ludzie czego wy się czepiacie? Nie potraficie docenić tego co macie? Co...rozwiń całość

   Ciężko pracowała wraz z zastepcom żeby osiągnąć to co już jest i to co będzie . Tylko krytykować co niektórzy potrafią . Ludzie czego wy się czepiacie? Nie potraficie docenić tego co macie? Co mieliśmy po poprzednich prezydentach? Zastanówcie się ! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama