Piekary Śląskie: Zebrali na szpital 14 tys. zł

  Piekary Śląskie: Zebrali na szpital 14 tys. zł

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ponad 14 tys. złotych udało się do tej pory zebrać piekarzanom na sprzęt do szpitala. Trwa akcja komitetu „Babcia, mama, wnuk”.
  Piekary Śląskie: Zebrali na szpital 14 tys. zł
  Piekarzanie znów nie zawiedli i włączyli się w pomoc. Akcja komitetu społecznego „Babcia, mama, wnuk” przyciąga coraz więcej chętnych, zarówno wolontariuszy, jak i darczyńców, wrzucających do puszek pieniądze na sprzęt do nowego budynku szpitala miejskiego w Piekarach Śląskich.

  W lutym pieniądze zbierały szkoły: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kozłowej Górze, Miejskie Gimnazjum nr 4 w Brzozowicach-Kamieniu oraz Miejskie Przedszkole nr 10. Tym razem akcję wsparli także chór „Halka” i DKS „Czarni” Kozłowa Góra.

  - Dzieci chodziły po szkole i przez kilka dni zbierały pieniądze. Same też wrzucały grosiki czy złotówki, ile tylko mogły - cieszy się Danuta Różanka, nauczycielka z ZSP nr 1.
  - Jesteśmy mieszkańcami miasta i bierzemy udział we wszystkich akcjach. Jeśli jest zbiórka dla WOŚP Owsiaka, to dlaczego nie nasza, lokalna? Mamy szansę zrobić coś dla Piekar, dla nas, dla pokoleń - dodaje.

  - Ta akcja to wspaniały pomysł. A my się do niej włączyliśmy. Zbieraliśmy podczas prób, przed koncertami i sami pomagaliśmy - mówi Joanna Naczyńska, prezes chóru „Halka” z Kozłowej Góry.

  Przypomnijmy, że zbiórki w ramach komitetu „Babcia, mama, wnuk”, który powstał z inicjatywy radnego Piekar, Macieja Czempiela, rozpoczęły się już pod koniec minionego roku. Wtedy wzięły w nich udział dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 1 i młodzież z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Piekarach. Za wrzucane do puszek pieniądze pakowali klientom Kauflandu zakupy. W jeden z mroźnych styczniowych weekendów przed kościołem pw. Trójcy Przenajświętszej w Szarleju z puszkami stanęły nawet wielopokoleniowe rodziny.

  Do tej pory udało się zebrać w sumie 14 tys. 292,48 zł. Akcja prowadzona jest we współpracy z Fundacją Andrzeja S. Piecucha „Powiatowe Dzieci”. Pieniądze na sprzęt do szpitala można wpłacać na konto: 67 1050 1230 1000 0090 8004 5884 z dopiskiem „szpital miejski Piekary Śląskie”. Każda wpłacona złotówka zostanie wydana na zakup sprzętu. Wstępny koszt wyposażenia placówki to około 20 mln zł.

  - Najbardziej zaangażowane są dzieci. Wiele z nich pyta, kiedy znów będą zbierać. Zapraszam do współpracy szkoły i przedszkola - mówi radny Czempiel. Planowane są kolejne zbiórki. Akcja potrwa do 30 października 2016 roku.

  Prace w nowym budynku szpitala miejskiego, w którym będą zlokalizowane wszystkie szpitalne oddziały łóżkowe, mają zakończyć się w ostatnim kwartale tego roku. Prowadzone są teraz roboty instalacyjne, montażowe oraz wykończeniowe. Budynek powstaje w II etapie rozbudowy Piekarskiego Centrum Medycznego. Koszt inwestycji wyniesie ok. 34 mln złotych.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem