Ważne
  Reforma edukacji w Piekarach: pierwsze uchwały w sprawie...

  Reforma edukacji w Piekarach: pierwsze uchwały w sprawie zmian już podjęte

  Katarzyna Domagała-Szymonek

  Dziennik Zachodni

  Reforma edukacji w Piekarach: pierwsze uchwały w sprawie zmian już podjęte

  ©Mariusz Kapala

  Reformy oświaty na ostatniej prostej. Miasto ma już plan jak ma wyglądać nowa sieć szkół oraz, co zrobić z budynkami po likwidowanych gimnazjach. Pierwsze uchwały dostosowujące sieć szkół do zmian w oświacie piekarscy radni pojęli na ostatniej sesji Rady Miasta. Cały czas pracuje nad przeniesieniem Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 13 do Miejskiego Gimnazjum nr 4 oraz utworzeniem podstawówki w Akademickim Zespole Szkół.
  Reforma edukacji w Piekarach: pierwsze uchwały w sprawie zmian już podjęte

  ©Mariusz Kapala

  Już wiadomo, że Miejskie Gimnazjum nr 3 tworzące wraz z I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego Akademicki Zespół Szkół, będzie stopniowo wygaszane. W jego miejsce miasto chce powołać elitarne klasy szkoły podstawowej 4-8.

  [b]ZOBACZ TAKŻE:
  17 uchwał oświatowych już w kuratorium


  - Pierwszy nabór odbędzie się we wrześniu, a kryterium wyboru uczniów będą wyniki w nauce. To będą e-klasy wyposażone w laptopy, ale także kładące duży nacisk na zajęcia sportowe - wyjaśnia Krzysztof Turzański, wiceprezydent Piekar.

  Zaś Miejskie Gimnazjum nr 1 i 2 od września będą mieściły się w jednym budynku. - „Jedynka” zostanie przeniesiona do „dwójki”, gdzie oba gimnazja będą wygaszane bez żadnych zmian organizacyjnych. Po roku przerwy prawdopodobnie zostanie tam uruchomiona nowa szkoła podstawowa - precyzują urzędnicy. W efekcie tej decyzji w budynku „dwójki“ uczyć się będzie 18 oddziałów (klas).

  - Nie ma co ukrywać, że nowa sytuacja na początku dla wszystkich będzie wyzwaniem, ale sprostamy jej. Mamy doświadczoną kadrę i wspaniałą młodzież, na których zawsze możemy liczyć. Po przeprowadzonej wstępnej analizie możemy stwierdzić, że liczba sal lekcyjnych jest wystarczająca, by uniknąć dwuzmianowości w szkole, a tego najbardziej obawiają się uczniowie i rodzice. Przewidujemy, że obowiązkowe zajęcia będą kończyły się tak jak dotychczas, czyli najpóźniej o godzinie 15.10 - mówi Stefania Musiał, dyrektor MG2.

  Pani dyrektor zaprasza nauczycieli oraz młodzież z „jedynki“ do odwiedzania szkoły, w której od 1 września będą kontynuować naukę.

  - Chętnie pokażemy uczniom MG1 naszą szkołę i postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania. Z pewnością mają ich wiele, podobnie jak nasza młodzież - wyjaśnia pani dyrektor.

  Co się stanie z budynkiem po MG nr 1? Od września będzie zagospodarowany przez Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej.

  - Przeniesienie tej szkoły ma rozwiązać wszystkie przez lata zgłaszane problemy dotyczące warunków lokalowych. Nowy budynek nie tylko zaspokoi potrzeby szkoły, ale pozwoli także na jej rozwój. Będzie między innymi możliwość uruchomienia pracowni i zajęć dodatkowych dla uczniów klas integracyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 9 - wyjaśnia Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama