"Śniadanie daje moc" w MSP 11 w Piekarach [ZDJĘCIA]

  "Śniadanie daje moc" w MSP 11 w Piekarach [ZDJĘCIA]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  "Śniadanie daje moc" w MSP 11 w Piekarach [ZDJĘCIA]
  1/9
  przejdź do galerii

  ©MSP 11 Piekary Śląskie / arc.

  Dzieci i nauczyciele z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich przystąpili do programu „Śniadanie daje moc”. Promują zdrowe odżywianie.
  Dobre śniadanie to dobry początek dnia. Powinno zawierać głównie węglowodany i białka, a w mniejszej części tłuszcze. To najważniejszy ze wszystkich posiłków. Dzięki niemu mamy więcej energii, siły i potrafimy skoncentrować się na swoich zajęciach.

  Wiedzą o tym nauczyciele i dzieci z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 11 w Piekarach Śląskich, która przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.

  - Dzieci z klasy trzeciej przygotowały plakaty, które rozmieściły w szkole. W domu wspólnie z rodzicami przygotowały czapki kucharskie. A 8 listopada od samego rana odbyły się w klasie pogadanki o zdrowym odżywianiu i wartości śniadań dla naszego organizmu - relacjonuje Jolanta Respondek, nauczycielka ze szkoły. - Po części teoretycznej nastąpiło przygotowywanie wspólnego śniadania. Każde dziecko skorzystało z produktów zasponsorowanych przez Szkolne Koło TPD. Dzieci pochwaliły się wiedzą zdobytą na zajęciach, ale też umiejętnością skomponowania zdrowych śniadań. Ten dzień na długo zapadnie w ich pamięci, a wiedzę o śniadaniach, które dają moc będą wykorzystywały w swym dorosłym życiu - dodaje.

  Dzień „Śniadanie daje moc” obchodzony jest w Polsce już od sześciu lat. Celem programu jest zwiększanie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w naszym kraju - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. W roku szkolnym 2016/2017 podczas śniadaniowego święta odbędzie się też finał „Misji śniadaniowych”.

  Piekarska „jedenastka” bardzo dba o zdrowe nawyki odżywiania uczniów. W szkole co jakiś czas organizowane są akcje podobne do tej śniadaniowej. Niedawno był dzień pod hasłem „Witaminy w warzywach i owocach”. Placówka promuje także aktywność ruchową u najmłodszych.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama