Szkoły w Piekarach Śląskich się przeprowadzają. Co je teraz...

  Szkoły w Piekarach Śląskich się przeprowadzają. Co je teraz czeka? [ZDJĘCIA]

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa została przeniesiona do budynku dawnego Miejskiego Gimnazjum nr 3. Razem z powstałym Technikum Gastronomicznym będzie od tego
  1/11
  przejdź do galerii

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa została przeniesiona do budynku dawnego Miejskiego Gimnazjum nr 3. Razem z powstałym Technikum Gastronomicznym będzie od tego roku szkolnego tworzyć Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych w Piekarach Śląskich ©Iwona Makarska

  Szkoły w Piekarach Śląskich przeprowadzają się do nowych budynków. Powstały dwie nowe placówki: Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych i Akademicki Zespół Szkół.
  Za kilka dni w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek i uczniowie rozpoczną kolejny rok nauki. W Piekarach Śląskich dyrekcje i nauczyciele intensywnie się do niego przygotowują. Powód? Przeprowadzki do nowych budynków.

  Zasadnicza Szkoła Zawodowa przeniosła się do budynku Miejskiego Gimnazjum nr 3 i Zespołu Szkół Katolickich. Przeorganizowana jest w Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych. Gimnazjum przeprowadziło się do budynku I LO im. Króla Jana III Sobieskiego - powstał Akademicki Zespół Szkół. Natomiast „katolik” znajduje się teraz w budynku „zawodówki”.

  Zajrzeliśmy do ZSTZ. Robotnicy pracują, pomaga zaangażowane grono pedagogiczne.

  – To jest szkoła z salą gimnastyczną, co bardzo nas cieszy, bo w poprzednim budynku jej nie mieliśmy. Przygotowaliśmy tymczasowy pokój nauczycielski i gabinet higienistki. Nauczyciele malują swoje klasy, są oddani, bardzo pomagają w wakacje – mówi Aleksandra Wiśniewska-Wylenżek, dyrektorka Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych. – Dużo pracy jeszcze przed nami. Sale są zniszczone, trzeba je remontować. Należy też wyposażyć pracownie zawodowe. Ten rok szkolny będzie dla nas ciężki, ale perspektywy są piękne. Na razie jednak czekamy na przejście przez wszystkie procedury i rozpoczęcie przetargu – dodaje. Miasto zabezpieczyło 1,5 mln zł z UE, by przygotować pracownie do nauki zawodów.

  Obecny ZSTZ to większe możliwości rozwoju. W nowej placówce będzie dwa razy więcej sal dydaktycznych, niż w poprzednim budynku i baza sportowa. Utworzone też jest Technikum Gastronomiczne. Uczniowie od września będą kształcić się na pierwszym w mieście kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Rekrutację przeszło 16 uczniów.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama