Szpital w Piekarach w końcu dostanie sprzęt. Otwarcie pod...

  Szpital w Piekarach w końcu dostanie sprzęt. Otwarcie pod koniec roku?

  Paweł Szałankiewicz

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szpital w Piekarach w końcu dostanie sprzęt. Otwarcie pod koniec roku?
  1/11
  przejdź do galerii
  Być może w tym roku mieszkańcy wreszcie doczekają się otwarcia nowego Szpitala Miejskiego. Jego budowę zakończono na przełomie 2016 i 2017 roku. Od tamtego momentu budynek stał pusty, ponieważ nie było w nim sprzętu.
  Problemem była kwestia zakupu sprzętu do nowej placówki i przetargu na niego. Choć procedura ruszyła wiele miesięcy temu, biorące w nim udział firmy wnosiły zastrzeżenia do Krajowej Izby Odwoławczej co do zasad przetargu i ustalonych przez piekarski szpital wymagań. Przed sądem miasto udowodniło swoje racje i KIO uznało sposób prowadzenia przetargu za prawidłowy. Po analizie złożonej oferty, pojawiły się kolejne zastrzeżenia do niektórych zapisów. Prawnicy uznali, że w takiej formie nie mogą uznać oferty za prawidłową.

  - Groziło nam powtórzenie całej procedury. Wykonawca odwołał się do KIO, które ostatecznie rozstrzygnęło wątpliwości - wyjaśnia Krzysztof Turzański, zastępca prezydenta Piekar Śląskich.

  Sprzęt, który ma się pojawić w piekarskiej lecznicy, będzie kosztował około 30 milionów złotych. Wykaz sprzętu zawiera aż 450 różnych pozycji, które pozwolą na wyposażenie wszystkich oddziałów lecznicy. Do szpitala trafi m.in. ponad 20 kardiomonitorów, aparaty do znieczuleń, defibrylatory i inkubatory oraz kilkaset innych elementów wyposażenia szpitala.
  Zobacz galerię
  - Choć dzisiaj niektórym trudno w to uwierzyć, dzięki tej inwestycji będziemy mieli najnowocześniejszy szpital na Śląsku - cieszy się Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar. - Chcemy się tym wszystkim podzielić z mieszkańcami, dlatego w grudniu, przed świętami, planujemy dni otwarte, żeby każdy mógł przekonać się na własne oczy czym dysponujemy, a zaraz po świętach ruszamy - dodaje.

  To nie koniec jednak prac na terenie Szpitala Miejskiego. Jak zapowiadają władze Piekar, przed nami jeszcze wyburzenia i remonty pozostałych budynków czy zagospodarowanie terenów wokół szpitala.

  - Na ten moment finansujemy wszystko z miejskiej kasy, ale liczymy na środki z UE i rządowego programu IOWISZ. Wnioski zostały złożone i teraz czekamy na dobre wiadomości - kończy Sława Umińska-Duraj.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
  DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW


  Wspaniały Maluch Toma Hanksa w najdrobniejszych detalach  Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama