W Piekarach Śląskich powstaje dom „Nazaret”. Potrzeba...

  W Piekarach Śląskich powstaje dom „Nazaret”. Potrzeba pieniędzy na dalszą budowę

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Piekarach Śląskich powstaje dom „Nazaret”. Potrzeba pieniędzy na dalszą budowę

  ©Iwona Makarska

  Na terenie piekarskiej kalwarii trwa kolejny etap budowy pięciokondygnacyjnego domu rekolekcyjno-pielgrzymkowego nowej ewangelizacji „Nazaret”. Prace przeszły na pierwsze piętro. Dom będzie składał się z czterech pięter, tarasu i alei. Pomieści 108 miejsc noclegowych dla gości.
  W Piekarach Śląskich powstaje dom „Nazaret”. Potrzeba pieniędzy na dalszą budowę

  ©Iwona Makarska

  Pomysł na inwestycję zrodził się kilka lat temu. Zbiegł się z beatyfikacją Jana Pawła II, który był częstym gościem w Piekarach. Głosił kazania na pielgrzymkach stanowych.

  - Pomyśleliśmy, że to musi być wotum dziękczynne za Jana Pawła II, piekarskiego pielgrzyma. Nasi ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie budowali to sanktuarium w trudnych czasach, ale stało się to owocem miłości ludzi do Matki Bożej Piekarskiej i do Boga oraz siłą wspólnoty - dali radę. Po nas też niech coś pozostanie - mówi ks. Adam Zgodzaj, wikariusz z bazyliki piekarskiej.

  Dom pielgrzyma, który dziś istnieje przy ul. ks. J. Popiełuszki w XIX-wiecznej kamienicy, jest mały i są w nim fatalne warunki. Nowy, ma być nowoczesny i spełniający wiele funkcji. - Będzie to dom pielgrzymkowy dla tych, którzy zechcą się zatrzymać w Piekarach, zwiedzić sanktuarium i okolice. A z drugiej strony rekolekcyjny dla gości przeżywających u nas rekolekcje - tak dzieje się w wielu miejscach w Polsce, m.in. w Licheniu, Częstochowie czy Kalwarii Zebrzydowskiej - wyjaśnia ks. Zgodzaj. - „Nazaret” powstaje także, by zbliżyć ludzi do Boga. A to dzięki nowej ewangelizacji opartej na społecznym nauczaniu Jana Pawła II. Wreszcie, będzie to też miejsce pogłębiania myśli maryjnej - dodaje.

  Część podziemna budynku, przeznaczona jest na zaplecze, magazyny oraz salę telewizyjną i rekreacyjną. Na parterze zlokalizowano główny hol z recepcją, salę konferencyjną, jadalnię, kuchnię i restaurację. Pierwsze i drugie piętro zajmą pokoje hotelowe, trzecie kaplica, a na czwartym znajdzie się kotłownia i inne pomieszczenia techniczne. W domu ma być dostępnych 108 miejsc noclegowych dla gości.

  „Nazaret” powstaje ze składek wiernych. Księża z bazyliki i diakoni z seminarium głoszą słowo boże, proszą o modlitwę i o ofiarę wiernych archidiecezji katowickiej. Budowę wspiera Polonia z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. - Cały czas poszukujemy sponsorów, którzy chcieliby wesprzeć to dzieło - apeluje ks. Zgodzaj. Potrzeby są ogromne. Koszt oddania w stanie surowym poziomu -1 i parteru wynosi ok. 2, 5 mln zł. A co dalej?

  Projekt można wesprzeć wpłacając pieniądze na nr konta: 65 1050 1230 1000 0024 0716 6533, tytułem „potrzeby kultu religijnego - darowizna dom pielgrzyma” z danymi: rzymskokatolicka parafia im. NMP i św. Bartłomieja, ul. Ficka 7, 41-940, Piekary Śląskie. Jest też możliwość ufundowania tabliczki z imieniem i nazwiskiem darczyńcy na Piekarskiej Alei Zasłużonych wokół powstającego domu oraz kupienia biblii piekarskiej.


  *Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama