Ważne
  Zumba i japońskie sztuki walki 4 września w Piekarach

  Zumba i japońskie sztuki walki 4 września w Piekarach

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zumba i japońskie sztuki walki 4 września w Piekarach

  ©UM Piekary Śląskie / arc.

  W niedzielę 4 września pod Kopcem w Piekarach Śląskich odbędzie się podsumowanie kampanii „Żyj kolorowo, żyj zdrowo, żyj na sportowo - bez dopalaczy i narkotyków”. Z tej okazji przygotowano festyn rodzinny i dużo niespodzianek.
  Zumba i japońskie sztuki walki 4 września w Piekarach

  ©UM Piekary Śląskie / arc.

  Przez całe wakacje w różnych dzielnicach miasta w ramach akcji pod hasłem „Żyj kolorowo, żyj zdrowo, żyj na sportowo - bez dopalaczy i narkotyków” odbywały się zajęcia z zumby. Prowadził je Senegalczyk Paco Mbengue, który już w dzieciństwie uczył się tańca afro i gry na djembe. W 2009 roku po raz pierwszy przyjechał do Polski. I został, szkoląc się w kierunku tańca. Pasję do zumby przekazał wielu paniom, które tłumnie przychodziły na zajęcia.


  Kampanię społeczną, w ramach której mieszkańcy ćwiczyli zumbę, zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Osobom Uzależnionym, Wykluczonym Społecznie i Ich Rodzinom „Nadzieja” w Piekarach Śląskich przy współpracy z piekarską komendą policji. Miała zachęcić mieszkańców Piekar, szczególnie dzieci i młodzieży do tego, aby nie próbowali używek takich jak narkotyki, które mogą doprowadzić do uzależnienia, a w konsekwencji do tragedii oraz żeby wolny czas wykorzystywali w bardziej aktywny i kreatywny sposób. Zumba jest ku temu rewelacyjna. To zabawa, będąca również wyładowaniem stresów, odpoczynkiem od codziennych obowiązków i integracją z innymi ludźmi. To wszystko potrzebne jest do tego, by pozbyć się negatywnych emocji i z rozmysłem rozwiązywać problemy.

  Podsumowaniem piekarskiej kampanii społecznej będzie festyn rodzinny, który zaplanowano 4 września pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Co w programie? Na początek o godz. 13 wystąpi orkiestra dęta. W tym czasie także zajęcia z jogi oraz zajęcia dla dzieci, m.in. z sensoplastyki i malowania na folii oraz zajęcia profilaktyczne dla kobiet. O 14 będą prowadzone zajęcia z hip-hopu i zostanie uruchomiona ścinaka wspinaczkowa, a dla chętnych - slalom w alkogoglach i narkogogolach.

  Następnie o godz. 15 przewidziane są pokazy udzielania pierwszej pomocy. W trakcie tego pokazu pod Kopiec dotrą motocykliści, którzy wyjadą spod Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. O godz. 16 zobaczymy pokaz Szkoły Japońskich Sztuk Walki Shinbudokai, a zaraz po nim odbędzie się zumba oraz występ pole dance w wykonaniu wicemistrzyni świata z 2010 roku. O godz. 18 pod Kopcem zobaczymy rycerzy, którzy zademonstrują średniowieczne walki. Czekają nas też pokazy karate i capoeiry, a także preformance’u dotyczącego problemu uzależnień od narkotyków. Na koniec przygotowano blok koncertowy. Posłuchamy takich artystów, jak Agnieszka „Chosovi” Adamczewska , Sonia Maselik i Mass Solitude.

  Po koncertach pokazy chodzenia po ogniu oraz sztucznych ogni.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bede!

   Asiczka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To swietna kampania, ja na pewno sie pojawie ;) zumby nie tancze, bo jak raz sprobowalam to niemal wyzionelam ducha :D, ale jezdze na mojej Indianie duzo i to tez daje duuuza dawke endorfin;)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama