Ważne
  Człowiek Roku 2016 w Pszczynie: Czuję się spełniony, gdy...

  Człowiek Roku 2016 w Pszczynie: Czuję się spełniony, gdy pomagam innym

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Adam Przybyła

  Adam Przybyła ©Katarzyna Granda

  Adam Przybyła to człowiek, który nie waha się ruszyć innym z pomocą. - Taki już jestem i nie potrafię inaczej - twierdzi Człowiek Roku 2016 w Pszczynie
  Adam Przybyła

  Adam Przybyła ©Katarzyna Granda

  Adam Przybyła doskonale pamięta tamten dzień... To była sobota. Miał wolne. Odpoczywał z żoną i dziećmi nad Jeziorem Goczałkowickim. Wybrali się tam na rowerach. Chcieli popływać, ale wszystkie łódki były wypożyczone. Dość mocno wiało. Odpoczywali na trawie i patrzyli na wodę.

  - Zobaczyłem, że jedna łódka się przewróciła. Należę do Jachtklubu PTTK Pszczyna, dlatego razem z kolegą wzięliśmy stamtąd motorówkę i popłynęliśmy do tej przewróconej łódki - opowiada.
  Jak się okazało wypadły z niej trzy osoby. - Powyciągaliśmy ich z wody i razem z łodzią odholowaliśmy ich na brzeg- opowiada. - Jak płynęliśmy do brzegu zobaczyłem, że na drugim końcu jeziora wywrócona jest też i druga łódka. Podpłynęliśmy tam. Było tam dwóch chłopaków - kontynuuje. Jak się okazało pływali tam już półtorej godziny, bo nie mieli jak wezwać pomocy. Nie wiadomo, jak potoczyły by się losy tej dwójki mężczyzn, gdyby nie reakcja sierżanta Adama Przybyły.

  Jak opowiada sierżant Przybyła, tego dnia nad jeziorem było dużo ludzi jednak nikt nie zareagował. - Jak ktoś się nie zna na żeglarstwie to nie wie, że ciężko jest samemu postawić łódź z powrotem na wodę. Większość też pewnie myśli „wywróciła się to pewnie ktoś do nich podpłynie i ich uratuje” - mówi Adam Przybyła i dodaje, że wcale tak nie jest. Trzeba reagować.

  Bohaterską postawę Adama Przybyły docenili nasi czytelnicy przyznając mu tytuł „Człowieka Roku 2016” w powiecie pszczyńskim.

  - Ja po prostu taki jestem. Lubię działać, pomagać. Nie potrafię przejść obojętnie obok czyjejś krzywdy - mówi.

  Sytuacja znad jeziora to nie pierwszy raz, kiedy Adam Przybyła udowodnił, że jest niezwykłym człowiekiem. Człowiekiem, który nie jest obojętny na krzywdę innych.

  Pomaganie daje mu satysfakcję

  Rok wcześniej, także zareagował, kiedy inni odwracali głowę w drugą stronę. Wracając z pracy zobaczył leżącego na chodniku chłopca, zatrzymał samochód i udzielił mu pomocy. - Wiedziałem, że liczy się każda chwila. Zatrzymałem się i pomogłem - mówi. Był środek zimy. Noc. - Dla mnie to jest normalne, że trzeba sobie pomagać. I nie oczekuje niczego w zamian - twierdzi nasz bohater. Adam Przybyła na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie. Ma stopień sierżanta. Policjantem jest już sześć lat i jak mówi znalazł swoje powołanie, choć wcześniej o pracy w tym zawodzie w ogóle nie myślał.

  Skończył studia inżynierskie, kierunek mechanika i budowa maszyn. Jednak praca w tym zawodzie uświadomiła mu, że nie jest stworzony do siedzenia za biurkiem. Lubi ruch, adrenalinę i wodę...

  - Uznałem, że praca w policji będzie dla mnie idealna. Pozwoli mi połączyć pasję, którą jest woda z pracą. - przyznaje Przybyła. Latem doskonale mu się to udaje. Pływa w patrolu wodnym policji. Na co dzień pracuje w wydziale prewencji. Podkreśla, że najważniejsze w jego codziennej pracy jest to, że może pomagać innym, słabszym. - To daje mi satysfakcję. Dzięki temu czuję się spełniony.

  Po pracy Adam lubi majsterkować. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki synów, który obecnie wyczekuje narodzin córeczki...

  Plebiscyt trwa dalej. Teraz etap wojewódzki

  Adam Przybyła został już Człowiekiem Roku w naszym powiecie, teraz walczy o tytuł Człowieka roku 2016 w województwie śląskim.

  Z naszego powiatu, do tego etapu zakwalifikowali się także Sławomir Pastuszka i Grzegorz Maćkowski. Każdy z laureatów wszedł do finału plebiscytu z kompletem swoich głosów, jakie zgromadził podczas etapu pierwszego.

  Głosowanie ruszyło 17 lutego i potrwa do 17 marca. Głosować można, tradycyjnie, na trzy sposoby: poprzez klikanie, Facebook oraz SMS-y, z których każdy kosztuje 2,46 zł. Wszystkie wysyłamy na numer 72355, ale o różnej treści w zależności od osoby, którą chcemy naszymi głosami wesprzeć. Żeby zagłosować na sierż. Adama Przybyłę w treść SMS-a należy wpisać: FINCZL.39. Głosując na Sławomira Pastuszkę, wpisujemy FINCZL.40 . W przypadku głosowania na Grzegorza Maćkowskiego należy wpisać FINCZL.41.

  Klikami i przez Facebook można głosować do 10 marca do godz. 11.59. SMS na swojego kandydata można wysyłać do 17 marca do godziny 11.59.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama