Pszczyna: Dziękowano strażakom za ich pracę, czyli...

  Pszczyna: Dziękowano strażakom za ich pracę, czyli oficjalne obchody Dnia Strażaka [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Obchody Dnia Strażaka w Pszczynie
  1/97
  przejdź do galerii

  Obchody Dnia Strażaka w Pszczynie ©Katarzyna Granda

  Dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie odbyły się obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości komendant powiatowy PSP w Pszczynie st. bryg Ireneusz Smolarek poinformował, że odchodzi na emeryturę.
  Święto „Dnia Strażaka” jest przede wszystkim okazją do uczczenia i podziękowania za trud jaki każdego dnia, ryzykując zdrowie i życie, niosą strażacy. Tradycyjnie Święto strażaka obchodzi się 4 maja w dniu św. Floriana – patrona strażaków. W Pszczynie uroczyste obchody odbyły się w piątek, 6. maja o godzinie 12.
  Strażaków i zaproszonych gości powitał komendant powiatowy PSP w Pszczynie st. bryg. Ireneusz Smolarek.
  Który zrelacjonował, głównie pod kątem inwestycji i remontów ostatni rok. Podkreślał że strażnica pięknieje, co w ogromnej części jest zasługą samych strażaków. Obecnie trwają prace nad modernizacją całego garażu – Chciałbym wam serdecznie podziękować za wszystko co robicie tutaj na co dzień. Robicie to z poświeceniem, niezależnie od obowiązków służbowych. Dziękuje za poświecenie, za to ze oddajecie swoją siłę żeby ta strażnica ładnie wyglądała, dobrze funkcjonowała, a z drugiej strony, żeby wam też było wygodne w tej strażnicy.- mówił komendant. Wspomniał również, że w ostatnim czasie KP PSP w Pszczynie pozyskała szybką łódź ratowniczą a budynek straży przeszedł modernizacje wewnętrznej sieci elektrycznej wraz z systemem podtrzymania napięcia. Wykonano także modernizację systemu centralnego ogrzewania.

  Komendant dziękował strażakom, przede wszystkim za ich poświęcenie w pracy. - Dziękuje wam za normalną służbę, za poświęcenie, za to, że oddajecie całego siebie przy różnych zdarzeniach. Przekażcie pozdrowienia dla waszych rodzin bo oni się o was martwią , bo patrząc na wiadomości nigdy nie wiadomo co się może zdarzyć. Przy prostej akcji może się zdarzyć nieszczęście. – podkreślał Ireneusz Smolarek.

  Za zaangażowanie w prace remontowe jednostki strażakom dziękował również Śląski Komendant Wojewódzki PSP w Katowicach nad. bryg. Marek Rączka – Jednak szczególnie chciałbym podziękować za tą działalność ratowniczą, którą prowadzimy na zewnątrz. Czyli za najważniejsze nasze zadanie jakim jest ochrona, życia i zdrowia ludzi zamieszkujących nasze województwo nasz kraj. I tutaj stajecie zawsze na wysokości zadania i jesteście wstanie podjąć działania ratownicze – podkreślał. Ta praca strażaka to już nie jest tylko praca to jest charakter i powołanie do niesienia pomocy ludziom ale też konieczność ciągłego doskonalenia się – mówił komendant wojewódzki i za zaangażowanie dziękował także przedstawicielom Ochotniczej straży pożarnej i wszystkim służbom które współpracują z PSP.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama