Pszczyna: młodzi technicy z PZS nr 2 odebrali certyfikaty...

  Pszczyna: młodzi technicy z PZS nr 2 odebrali certyfikaty udziału w zagranicznych praktykach

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pszczyna: młodzi technicy z PZS nr 2 odebrali certyfikaty udziału w zagranicznych praktykach
  1/18
  przejdź do galerii

  Pszczyna: młodzi technicy z PZS nr 2 odebrali certyfikaty udziału w zagranicznych praktykach ©Katarzyna Granda

  Dziś w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyła się konferencja „Młodzi technicy we współczesnej Europie". Młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie opowiadała o praktykach zawodowych, które w ubiegłym roku odbywała w różnych krajach Europy. Młodzi technicy odebrali też certyfikaty potwierdzające w nich udział.
  Konferencję otworzył wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka.

  - Macie dziś takie możliwości, dzięki temu, że kiedyś dawno temu parę osób uwierzyło w to, że Europa może być wolna, otwarta i że może być wspólnotą równych sobie państw. Zależy mi na tym, abyście pamiętali, jak wielką wartością jest dla nas wszystkich Unia Europejska i żebyście nigdy nie dali sobie wmówić, że jest inaczej - mówił otwierając konferencję Michał Gramatyka.


  Z zagranicznej praktyki w ramach projektu „Młodzi technicy we współczesnej Europie" skorzystało 75 uczniów PZS 2, kształcących się na kierunkach technik logistyk, technik ekonomista, technik mechatronik,technik urządzeń i systemów energetyki
  odnawialnej, technik geodeta, technik informatyk, technik budownictwa, technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

  Głównymi partnerami projektu były europejskie firmy i instytucje szkoleniowe z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Niemiec oraz Republiki Czeskiej. Praktyki w każdym z wymienionych krajów trwały cztery tygodnie. W tym czasie uczniowie zdobywali nowe kompetencje i umiejętności zawodowe w międzynarodowym środowisku pracy. Mili szansę na rozwój osobisty, wzmacnianie i doskonalenie znajomości języków obcych, w tym języka zawodowego.

  Wszystko to, potwierdzają specjalne certyfikaty i międzynarodowe CV, które właśnie dziś wręczono uczestnikom praktyk. Jak podkreślano z pewnością dokumenty te będą dodatkowym atutem, kiedy w przyszłości technicy będą szukali pracy. Praktyki zagraniczne w PZS nr 2 realizowane są w ramach edukacyjnych projektów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER).


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama