Święto Niepodległości - jak można je spędzić w powiecie...

  Święto Niepodległości - jak można je spędzić w powiecie pszczyńskim?

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Granda

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Święto Niepodległości - jak można je spędzić w powiecie pszczyńskim?
  Już w piątek Narodowe Święto Niepodległości. Prezentujemy, jakie propozycje na spędzenie tego szczególnego święta przygotowano w Pszczynie i pozostałych gminach powiatu pszczyńskiego.
  Święto Niepodległości - jak można je spędzić w powiecie pszczyńskim?
  Pszczyna
  Już w czwartek, 10 listopada o godzinie 18 w Pszczyńskim Centrum Kultury, odbędzie się spektakl pt. „Więzień Magdeburga”, przygotowany przez młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Pszczynie. Wstęp na przedstawienie jest wolny. Oficjalne uroczystości zaplanowano jednak na piątek. Rozpocznie je o godzinie 10.30 msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Pszczynie.
  Po mszy, uczestnicy nabożeństwa przemaszerują na plac Zwycięstwa i Wolności w Pszczynie, gdzie pod pomnikiem zostaną złożone kwiaty. Zebrani będą mieli też okazję wysłuchać okolicznościowych przemówień.

  Wieczorem w sali widowiskowej PCK-ulu, odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Wolność”. Gwiazdą tegorocznego koncertu będzie zespół Kortez. Jako gość specjalny wystąpi Masha Qrella. Bilety niestety zostały już wyprzedane.


  Pawłowice

  Uroczyste obchody Święta Niepodległości, połączone będą z wręczeniem nagród „Za Zasługi dla Gminy Pawłowice”. Uroczystości rozpoczną się rano. Na godzinę dziewiątą zaplanowano mszę za ojczyznę w pawłowickim kościele św. Jana Chrzciciela. Po mszy, zostaną złożone wieńce i zapalone znicze pod pomnikiem ofiar II wojny światowej. Po tej części uroczystości w Centrum Kultury odbędzie się wręczenie wspomnianych nagród oraz stypendiów „Szansa”, „Motywacja” i „Warto się uczyć”. W części artystycznej wystąpią chór Animato oraz duet Piotr Karzełek i Aleksandra Dyrna.

  Kobiór
  Uroczystości z okazji obchodów 11 listopada odbędą się też w Kobiórze. Uroczystą msza za ojczyznę , ze sztandarami i pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru Harmonia, zaplanowano na godzinę 18. Wcześniej, bo o godzinie 16 w galerii Gminnego Domu Kultury, odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu fotograficznego „Kobiór w obiektywie-cztery pory roku”. Będą też występy młodzieży gimnazjalnej.

  Suszec

  W Suszcu, 11 listopada o godzinie 9 odprawiona zostanie uroczysta msza święta za ojczyznę. Tuż po niej , władzie gminy i delegacja młodzieży złożą kwiaty pod pomnikiem przy kościele. Co roku w tym dniu, w gminie organizowano też Turniej Zespołów Ludowych Ziemi Pszczyńskiej. W tym roku wyjątkowo, ze względu na remont w Gminnym Ośrodku Kultury, konkurs przełożono na 10 grudnia.

  Miedźna
  Obchody Narodowego Święta Niepodległości zaplanowano na czwartek. Wieczorem, o godzinie 19 w sali widowiskowej w Domu Kultury w Woli, odbędzie się koncert pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich w wykonaniu znanej nie tylko w całym powiecie, młodzieżowej orkiestry dętej „Silenzio”. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wciąż są jeszcze wolne miejsca. Tradycyjnie przed koncertem, władze gminy złożą kwiaty i znicze pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Woli.  *Sprawdź, czy możesz zostać policjantem TEST PSYCHOLOGICZNY
  *Tyle naprawdę zarabiają żołnierze, policjanci, strażnicy i prokuratorzy
  *Czy zdałbyś egzamin na taksówkarza? Jak przejechać przez Katowice? QUIZ
  *Wielki wybuch w Sosnowcu: Szkieletor runął ZDJĘCIA + WIDEO
  *To co, że wiatr i zimno. Morsy rozpoczęły sezon na Pogorii ZDJĘCIA + WIDEO

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama