Dragados nie dokończy budowy zbiornika Racibórz Dolny. Co...

  Dragados nie dokończy budowy zbiornika Racibórz Dolny. Co dalej?

  Joanna Wieczorek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dragados nie dokończy budowy zbiornika Racibórz Dolny. Co dalej?
  1/5
  przejdź do galerii
  Hiszpańska firma Dragados nie dokończy budowy zbiornika Racibórz Dolny. Co dalej z inwestycją wartą miliard? Kto dokończy budowę?
  Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach (inwestor zadania) złożył wniosek do Biura Koordynacji Projektu o odstąpienie od zawartej umowy. To oznacza, że Hiszpanie będą musieli zejść z terenu zbiornika. Ogłoszony zostanie kolejny przetarg. Kiedy? Na to pytanie nikt nie jest w stanie dziś odpowiedzieć.

  Temat zbiornika będzie jednym z głównych, które poruszone zostaną w przyszłym tygodniu na wyjazdowym posiedzeniu komisji parlamentarnej.
  Spotkanie zorganizowano na wniosek posła Czesława Sobierajskiego, który od kilku miesięcy sygnalizował problemy na budowie zbiornika. - Będziemy podczas tego posiedzenia pytali o wiele kwestii - zapowiada parlamentarzysta PiS z naszego regionu.

  RZGW złożony wniosek argumentuje tym, że Hiszpanie nie są w stanie dokończyć budowy zbiornika przeciwpowodziowego w takim terminie, jak to było zakładane, i w ramach kosztów, na jakie została podpisana umowa. Przypomnijmy, oferta firmy Dragados opiewała na kwotę 936 mln złotych, kolejna oferta w przetargu była droższa o 350 mln. - Dragados swoją postawą jednoznacznie wskazał na brak faktycznego i skutecznego zamiaru wywiązania się z realizacji kontraktu - informuje Linda Hofman, rzeczniczka RZGW w Gliwicach. Inwestor zapewnia, że pomimo tych trudności inwestycja nie jest zagrożona. Skarb Państwa nie ucierpi, bo zwrócona zostanie zaliczka.

  W dalszym ciągu na terenie budowy prowadzone jest prokuratorskie śledztwo. - Rozpoczęto przesłuchiwanie pracowników firmy, pobrano łupek do badań - informuje Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Postępowanie na pewno nie zakończy się w tym roku.

  *Śląskie jest NAJ... Ciekawe, czy to wiecie ROZWIĄŻCIE QUIZ
  *Tragedia w Częstochowie. Para 18-latków zginęła w wypadku
  *25 lat więzienia dla Krakowiaka, a on stoi z kamienną twarzą ZDJĘCIA
  *Równica bez schroniska? Niestety to koniec

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dramatyzujesz

   Mieszko I (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Powodzie zdarzają się raz na1000 lat, sorry to powinien powiedzieć już Bolek!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czar najniższej ceny

   Pzp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Śledztwo powinno objąć także członków komisji przetargowej, którzy ŚWIADOMIE wybrali ofertę z rażąco niską ceną. Żeby nie było wątpliwości - wykonawcy też nie jest mi żal, bo właśnie w taki sposób...rozwiń całość

   Śledztwo powinno objąć także członków komisji przetargowej, którzy ŚWIADOMIE wybrali ofertę z rażąco niską ceną. Żeby nie było wątpliwości - wykonawcy też nie jest mi żal, bo właśnie w taki sposób rujnuje się rynek i uczciwą konkurencję.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zbiornik r.

   ~~xmen: (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ten DRAGADOS to jakaś scima i pralnia brudów swoich , mocna firm , dwa spych ,, wynajęte ,, jedna równiarka , jeden walec , dwie koparki ? to jakiś kur-----------? żart , kto to do POLSKI wpuścił i...rozwiń całość

   ten DRAGADOS to jakaś scima i pralnia brudów swoich , mocna firm , dwa spych ,, wynajęte ,, jedna równiarka , jeden walec , dwie koparki ? to jakiś kur-----------? żart , kto to do POLSKI wpuścił i im zezwolił na ścieme ? ,,,,,,,,,,, a słuzbowych wozów majstrów i kierowników ,,,,,,, SETKA ,,,,, TYLKO ŚLEPY tego nie widzi gdzie poszła kasa z przetargu ??? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pajac

   King (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Jesteś głupi mają maszyn jak lodu pajacu niedoinformowany

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama