Pomoc dla Kewina z Rud: Grają w jednej drużynie

  Pomoc dla Kewina z Rud: Grają w jednej drużynie

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pomoc dla Kewina z Rud: Grają w jednej drużynie
  1/10
  przejdź do galerii

  ©fot. arkadiusz biernat

  16-letni Kewin walczy z nowotworem. Wspiera go jego klub i mieszkańcy Rud
  Kto wygra mecz? Kewin! Kto? Kewin! Kewin! Kewin! Kewin! Tak koledzy z boiska, mieszkańcy Rud Raciborskich, ale także okolicznych miejscowości, dopingują do walki z nowotworem 16-latka. Chłopak i jego rodzina mogą liczyć również na wsparcie finansowe. Z myślą o nim, działacze i zawodnicy klubu LKS Buk Rudy zorganizowali w sobotę festyn charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na leczenie nastolatka.

  Autograf od samego Lewandowskiego


  Był mecz miejscowej drużyny, bieg mieszkańców, ale także pokaz żużlowców KS ROW Rybnik, koncerty, licytacje, a przede wszystkim dobra zabawa.

  – Wszystkich nas poruszyła choroba Kewina. Nie mogliśmy bezczynnie patrzeć z boku. Stąd inicjatywa zorganizowania festynu charytatywnego – przyznaje Piotr Chroboczek, prezes klubu LKS Buk Rudy, którego barw w juniorach starszych broni właśnie Kewin Kaczmarek. W czasie sobotniej imprezy przez obiekt w Rudach przewinęły się setki osób. – Nie wyobrażałem sobie, żeby tutaj nie przyjść i nie wspomóc tego chłopaka. Wierzę, że wyzdrowieje – mówił dziennikarzowi DZ, Klaudiusz Kieczka, mieszkaniec Rud.
  Zobacz galerię
  Ale obiekt miejscowego klubu odwiedzali również osoby spoza tej maleńkiej miejscowości słynącej z klasztoru i maryjnego sanktuarium. Wszystkim przyświecał jeden cel – pomoc i wsparcie dla Kewina oraz jego rodziny. – Od przyszłej synowej dowiedziałem się o festynie. Postanowiłem przyjechać, bawić się i pomagać – tłumaczył Andrzej Pradela z Rybnika. Rybniczanin zlicytował za 500 zł koszulkę Górnika Zabrze z autografami piłkarzy. Podarował ją Tomasz Loska, bramkarz drużyny.

  Na festyn przywiózł ją osobiście jego ojciec, Eugeniusz Loska, który za darmo zabawiał uczestników. Ale licytacji było znacznie więcej. Hitem okazała się reprezentacyjna koszulka Roberta Lewandowskiego z autografem. Poszła za 4,6 tys. zł! Były też trykoty innych zespołów, a także piłki z autografami i wiele ciekawych gadżetów (kiedy zamykaliśmy dzisiejszy numer DZ trwało liczenie pieniędzy).

  Dodatkowo uczestnicy zabawy mogli nabyć cegiełki, a w zamian wylosować atrakcyjną nagrodę. – Wszyscy chętnie wrzucają do puszek. Minimum to 5 zł, ale każdy jednak przeznacza więcej. Puszki będą pełne – cieszyły się kwestujące Nikola Roter i Aleksandra Jastrząb. Na festyn zmobilizowały się również panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Upiekły ciasta, ugotowały wiele smakołyków, a dochód z ich sprzedaży powędrował na leczenie 16-latka. Wszyscy spisali się na medal.

  Nie poddaje się, bo ma wielkie wsparcie


  - Jesteśmy wzruszeni. To wsparcie jest dla nas ważne. Czujemy, że nie jesteśmy sami w tych trudnych chwilach. Każdemu za okazane serce, bardzo dziękujemy - mówi ze wzruszeniem Sławomir Kaczmarek, ojciec Kewina. 16-latek wraz z rodzicami też bawił się na festynie. Dzisiaj wraca do szpitala w Warszawie. Od stycznia, kiedy zdiagnozowano u niego nowotwór w nodze, spędza tam większość czasu. Za sobą ma operację wycięcia kości strzałkowej. Przednim kolejna, bo nowotwór przerzucił się na część płuc. Chłopak dzielnie walczy.

  - Wyjdzie z tego. Jeszcze zagra w piłkę! - słyszymy w Rudach. Klub zapowiada kolejne inicjatywy, a mieszkańcy pomoc.

  4 czerwca na Sikorniku w Gliwicach będzie festyn z licytacjami.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama