Śmierć dziecka w Krzyżanowicach. Śledczy zlecili kolejne...

  Śmierć dziecka w Krzyżanowicach. Śledczy zlecili kolejne badania

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci trzylatki z Krzyżanowic
  1/6
  przejdź do galerii

  Śledczy wyjaśniają przyczyny śmierci trzylatki z Krzyżanowic ©arc

  Śmierć dziecka w Krzyżanowicach. Nie są jeszcze znane dokładne wyniki sekcji zwłok 3-latki. Śledczy zlecili kolejne badania.
  Szok, olbrzymia tragedia, wielkie nieszczęście... Od ponad tygodnia tematem numer jeden na ulicach Krzyżanowic jest tajemnicza śmierć trzyletniej dziewczynki. Dramat rozegrał się 23 marca w jednym z domów na terenie gminy. Według nieoficjalnych informacji, nieprzytomną dziewczynkę w łóżeczku znaleźli rodzice.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Martwa 3-latka w Krzyżanowicach. Dlaczego dziecko zmarło?


  - Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ale dziecka nie udało się uratować. Dlatego o zdarzeniu zostali poinformowani policjanci - mówi kom. Mirosław Szymański z raciborskiej policji.

  Według uzyskanych przez naszych dziennikarzy informacji, do tragedii doszło w rodzinie bez przeszłości kryminalnej, co sugeruje nieszczęśliwy wypadek.

  - To była pełna miłości rodzina. Straszne co się stało. Olbrzymi dramat - przyznają ze współczuciem mieszkańcy Krzyżanowic.

  W poniedziałek w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowe j Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się sekcja zwłok dziewczynki. Ma dać odpowiedź na podstawowe pytanie: dlaczego dziecko zmarło? Wiadomo, że jeszcze przed uzyskaniem tej opinii, prokuratorzy zlecili dodatkowe badania, by jednoznacznie określić przyczynę zgonu.

  Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 3-latki. Wszczęto je w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów.

  - Śledztwo prowadzimy od piątku (24 marca). Do tragicznego zdarzenia doszło dzień wcześniej. To początkowy etap. Trudno w tej chwili mówić o przyczynie zgonu dziecka i czy ktoś usłyszy zarzuty - przyznają osoby zajmujące się sprawą.

  Choć nikt do tej pory nie usłyszał zarzutów, to śledczy nie wykluczają takiego rozwoju wypadków. W jakim kierunku potoczy się sprawa, zależy od wyników sekcji zwłok. Specjaliści na podstawie wyników mogą określić, w jakich okolicznościach doszło do śmierci: czy były to przyczyny naturalne (np. z powodu choroby), czy wpływ na to miały osoby trzecie, czy może z powodu jakiś zaniedbań.

  - Już wstępne wyniki sekcji zwłok mogą wskazać, w jakim kierunku powinno potoczyć się śledztwo - podkreśla prokurator Mariusz Klekotka, zastępca prokuratora rejonowego w Raciborzu. Ale nie tylko sekcja zwłok będzie miała znaczenie w czasie śledztwa. Przesłuchani mają zostać również świadkowie (a więc rodzice), rodzina, sąsiedzi. Śledczy dokonają też oględzin miejsca, czyli domu, w którym doszło do tragedii.

  - Sprawdzimy wszystko, co może mieć związek ze sprawą - słyszymy w prokuraturze.

  ZOBACZ TEŻ: Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami z Raciborza i okolic! [KLIKNIJ W LINK]

  Potwierdziliśmy, że rodzina, w której wychowywała się dziewczynka, nie była jej biologiczną rodziną.

  - Kochali dziecko. Trudno uwierzyć w taką tragedię. Będziemy otaczać ich modlitwą - usłyszeliśmy od mieszkanek Krzyżanowic.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama