Bezpłatne treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  Bezpłatne treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  MM, UM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Bezpłatne treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  ©arc.

  1 lutego ruszają bezpłatne treningi biegowe dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Mają na celu przygotowanie do udziału w Rudzkim Półmaratonie Industrialnym.
  Bezpłatne treningi przed Rudzkim Półmaratonem Industrialnym

  ©arc.

  Zajęcia będą się odbywały na Burloch Arenie w Orzegowie w każdą środę o godz. 18.00, a prowadzić je będzie znany rudzki ultramaratończyk August Jakubik. Ukoronowaniem przygotowań będzie start w III Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, który odbędzie się w mieście 29 lipca 2017 r.

  Biegowe treningi to już rudzka tradycja. - To trzecia edycja cyklu zajęć biegowych, które organizujemy. Za każdym razem cieszyły się one dużą popularnością, a wielu ich uczestników po ich ukończeniu po raz pierwszy w życiu mogło przebiec dystans półmaratonu.
  Dla nas najważniejszym jednak celem jest to, że stwarzamy mieszkańcom inną alternatywę niż spędzanie wolnego czasu na kanapie przed telewizorem. Musimy pamiętać, że każde takie działanie jest nie do przecenienia, bo aktywni mieszkańcy to po prostu zdrowsze społeczeństwo – uważa prezydent Grażyna Dziedzic. Zajęcia startują 1 lutego.

  – Spotykać się będziemy w każdą środę o godzinie 18:00 na Burloch Arenie w Orzegowie, natomiast w momencie, gdy do użytku oddany zostanie nowy stadion lekkoatletyczny przy ul. Czarnoleśnej, wtedy z naszymi zajęciami przeniesiemy się na nowy obiekt – informuje August Jakubik. - Podobnie jak przed rokiem nasze biegowe spotkania chcemy kontynuować także po sierpniowym półmaratonie i planujemy je realizować, aż do listopada – dodaje.

  Każdy może uczestniczyć w treningach. - W czasie zajęć będziemy tworzyć grupy według stopnia zaawansowania biegowego. Szczególnie zachęcamy osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z bieganiem. Ja ze swojej strony gwarantuję, że każdy, kto teraz rozpocznie treningi, za pół roku będzie w stanie bezpiecznie przebiec i ukończyć półmaraton i to w przyzwoitym czasie - deklaruje August Jakubik.

  Natomiast na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się także bezpłatne warsztaty nordic walking. W finale, wszyscy uczestnicy wezmą udział w III Rudzkim Półmaratonie Industrialnym, który wystartuje 29 lipca o godz. 21:00.

  Biegacze będą rywalizować na dystansie półmaratońskim. Dodatkowo, będzie możliwość wzięcia udziału w biegu na dystansie 7 km oraz w rywalizacji nordic walking. Trasa biegu została poprowadzona na 7 km pętli.

  – Zawodnicy pobiegną ulicą Niedurnego w kierunku Wirku, a start i meta biegu znajdą się na rudzkim rynku – mówi August Jakubik. – Trasa uzyskała w ubiegłym roku atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Będzie on ważny jeszcze przez 4 lata – dodaje.

  Jak informuje rudzki magistrat, dla zawodników chcących wystartować w imprezie przygotowano 1 500 miejsc. Do tej pory zapisało się już 150 osób, a chętnych przybywa z każdym dniem.

  Trasa Półmaratonu wiedzie w pobliżu ważnych zabytków poprzemysłowych.

  – Jest to kwintesencja naszej imprezy, chcemy pokazać, że nasze miasto ma bogatą historię i jest tu co oglądać. Część z zabytkowych obiektów, podobnie jak w 2015 i 2016 roku, w dniu półmaratonu zostanie bezpłatnie udostępniona do zwiedzania uczestnikom biegów oraz samym mieszkańcom Rudy Śląskiej – podkreśla Grażyna Dziedzic.

  Uczestników sportowej imprezy czeka szereg niespodzianek. Organizatorzy półmaratonu przygotowują m.in. pamiątkowe koszulki z biegu z nadrukiem własnego imienia bądź pseudonimu. Zorganizowany zostanie także bieg na szpilkach. – Dla najlepszych, którzy wezmą udział w tej zabawie, również przygotowane zostaną nagrody. Bieg odbędzie się na dystansie kilkuset metrów, a udział w nim będą mogli wziąć również panowie.

  Warunek jest jeden, każdy uczestnik cały dystans musi przebiec na szpilkach, które na mecie nie mogą być zniszczone. Minimalna długość obcasa to 7 cm – wyjaśnia Krzysztof Piecha, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama