Dzień otwarty w ZSP nr 6 im. Mikołaja Kopernika

  Dzień otwarty w ZSP nr 6 im. Mikołaja Kopernika

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzień otwarty w ZSP nr 6 im. Mikołaja Kopernika
  1/39
  przejdź do galerii

  ©Magdalena Mikrut-Majeranek

  Prąd z cytryny? Zbudowanie muru, sporządzenie kosztorysu, czy montaż systemu alarmowego? Dla nich to pestka! Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Rudzie Śląskiej mają szerokie zainteresowania i olbrzymie umiejętności, które zaprezentowali w sobotę, 22 kwietnia, podczas Dnia Otwartego.
  W szkole uczy się obecnie ok. 400 uczniów. Co roku otwierane są tu cztery klasy technikum i jedna klasa w szkole zawodowej. W sobotę, 22 kwietnia, zorganizowano dni otwarte, podczas których gimnazjaliści mogli zapoznać się ze szkołą niejako "od kuchni", zajrzeć do wszystkich specjalistycznych pracowni i porozmawiać nie tylko z nauczycielami, ale ze swoimi starszymi kolegami.

  Zobacz galerię


  - Podczas dzisiejszego wydarzenia chcemy zaprezentować naszą szkołę. Mamy nadzieję, że pozwoli to na przyciągnięcie w mury szkoły kolejnych kandydatów - mówi Marcin Roszak, rzecznik prasowy szkoły. - Kształcimy na wielu kierunkach. Jest i technik informatyk, budowlaniec. Można też zdobyć zawód elektronika czy technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Warto podkreślić, że dysponujemy dobrym zapleczem technicznym, a pracownie są świetnie wyposażone - dodaje.

  W wydarzeniu uczestniczyli także uczniowie ZSP nr 6. Chętnie odpowiadali na pytania gimnazjalistów, którzy odwiedzili tego dnia szkołę. - Wybrałam technikum budowlane. Nie widziałam się w innym zawodzie. Od dziecka pomagałam tacie. Wybrałam tę szkołę, ponieważ spodobała mi się, kiedy przyszłam tu po raz pierwszy na dzień otwarty - mówi Anna Dyrszlag. Teraz sama zachęca do wstąpienia w progi szkoły młodszych kolegów. - Panuje tu świetna atmosfera. Nie ma też rozróżnienia na płeć, nie ma żadnych ograniczeń. Wszyscy mogą zdobyć ten sam zawód. Wszyscy są tak samo dobrzy - dodaje.

  Anna na co dzień uczy się m.in. podstaw budownictwa, projektowania konstrukcji stalowych, czy żelbetowych. Tymczasem praktyki odbywa w Centrum Kształcenia Praktycznego w Kochłowicach. - Poziom nauczania jest wysoki. Nasi nauczyciele to praktycy. Sami mają firma m.in budowlane i wiedzą, co będzie nam przydatne w życiu zawodowym - mówi Anna.

  Podczas zajęć praktycznych uczniowie uczą się np. stawiania muru, wiercenia, obsługi maszyn. Uczestniczą także w miesięcznych praktykach realizowanych w Niemczech.

  - Uczniowie mają okazję odbycia zagranicznych praktyk zawodowych. Głównie koncentrujemy się na wyjazdach do Niemiec na praktyki. Robimy to już od prawie 10 lat. Początkowo jeździli tylko informatycy, a teraz także i budowlańcy. Co roku mamy także dwa wyjazdy do Mediolanu na staże. W każdym wyjeździe bierze udział grupa około 20 osób - Anna Krawczyk, nauczycielka języka angielskiego i koordynatorka projektów zagranicznych.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM


  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama