Nowe mieszkania socjalne w Rudzie Śląskiej

  Nowe mieszkania socjalne w Rudzie Śląskiej

  MM, UM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowe mieszkania socjalne w Rudzie Śląskiej

  ©FB Ruda Śląska

  Nieużytkowane lokale mieszkalne i użytkowe zostaną zaadaptowane na lokale socjalne: Miasto otrzymało unijne dofinansowanie, dzięki któremu w Rudzie Śląskiej powstanie więcej mieszkań socjalnych. Przewiduje się, że do nowych lokali będzie się mogło wprowadzić 56 osób.
  Nowe mieszkania socjalne w Rudzie Śląskiej

  ©FB Ruda Śląska

  Jak informuje rudzki magistrat, na realizację wartego 1,3 mln zł projektu miasto pozyskało 1,1 mln zł dotacji.

  - Jesteśmy dobrze przygotowani do ubiegania się o środki w ramach nowej perspektywy unijnej, jednym z przykładów jest właśnie ten projekt – mówi prezydent Grażyna Dziedzic. – Prowadzimy również działania pomagające osobom w trudnej sytuacji życiowej aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i odnaleźć się na rynku pracy – dodaje.


  Przygotowano już dokumentację techniczną związaną z adaptacją nieużytkowanych lokali mieszkalnych i użytkowych na lokale socjalne. - Powstanie 13 nowych lokali socjalnych, składających się z pokoi, kuchni lub aneksów kuchennych oraz łazienek. Znajdzie w nich miejsce co najmniej 56 osób – zapowiada wiceprezydent Michał Pierończyk.

  Mieszkania powstaną w dzielnicach Ruda (ul. Bankowa, ul. Janasa, ul. Piastowska), Orzegów (ul. Hlonda, ul. Królowej Jadwigi), Wirek (ul. Kazimierza) i Bielszowice (ul. Kunickiego). Powierzchnia mieszkań wyniesie od 20 do 97 m².

  Jak informuje magistrat, obecnie przygotowywany jest przetarg. Natomiast rozpoczęcie prac przewidywane jest na trzeci kwartał 2016 roku. Zgodnie z prognozami, projekt realizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej, zakończy się do 30 września przyszłego 2017 roku.

  Przypomnijmy, że projekt „Adaptacja lokali mieszkalnych i użytkowych na mieszkania socjalne w Rudzie Śląskiej” został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Dofinansowanie wyniesie 85% kosztów kwalifikowanych, co przy całkowitym koszcie ok. 1,3 mln zł daje kwotę ok. 1,1 mln. zł dotacji.

  Warto dodać, że aktualnie w Rudzie Śląskiej jest 1459 mieszkań socjalnych, z tego 1051 w zasobach miasta i 408 wynajmowanych przez miasto od spółdzielni mieszkaniowych. Natomiast rejestr wyroków eksmisyjnych z orzeczonym prawem do lokalu socjalnego liczy obecnie 2187 pozycji. Prowadzona jest teraz weryfikacja tego rejestru pod kątem aktualizacji praw ujętych w nim osób do lokalu socjalnego.

  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Debilizm urzędników

   Gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Niech Pani prezydent zastanowi się dokładnie jakie osoby wysyła na baraki socjalne do czystej patologii osoby schorowane w wieku 76 lat chorojace na schizofrenia

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem