Otylia Jędrzejczak poprowadzi warsztaty Otylia Swim Tour w...

  Otylia Jędrzejczak poprowadzi warsztaty Otylia Swim Tour w Rudzie Śląskiej

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Otylia Jędrzejczak poprowadzi warsztaty w Rudzie Śląskiej w Aquadromie
  1/6
  przejdź do galerii

  Otylia Jędrzejczak poprowadzi warsztaty w Rudzie Śląskiej w Aquadromie ©Arkadiusz Nauka

  Blisko 100 młodych pływaków weźmie udział w warsztatach Otylia Swim Tour w Rudzie Śląskiej. Trening z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak i zaproszonymi przez nią ekspertami odbędzie się w najbliższą sobotę 5 listopada w parku wodnym Aquadrom oraz hali MOSiR w Halembie. Dla rodziców i trenerów przygotowano warsztaty z psychologiem sportu i dietetykiem.
  - Pragniemy, aby w Rudzie Śląskiej młodzież rozwijała się prawidłowo poprzez sport. Myślę, że te warsztaty są najlepszym sposobem na rozwój najmłodszych - przekonuje Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej.

  Otylia Swim Tour to ogólnopolski projekt edukacyjny, skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 lat, ich rodziców, trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Podczas warsztatów młodzi zawodnicy mają niepowtarzalną okazję aby wziąć udział w treningu prowadzonym przez Otylię Jędrzejczak i reprezentantów Polski w pływaniu. Podczas zajęć uczestnicy doskonalą swoje umiejętności w 4 stylach: grzbietowym, motylkowym, klasycznym i dowolnym.

  - Tutaj w Rudzie Śląskiej rozpoczynaliśmy nasz cykl Otylia Swim Tour. Teraz kontynuujemy te działania. Oprócz zajęć pływackich będą odbywały się warsztaty z psychologiem i dietetykiem - mówi Otylia Jędrzejczak.

  W tegorocznej odsłonie projektu wzięło już udział 540 pływaków i ponad 800 rodziców. Młodzi zawodnicy i pasjonaci pływania trenowali w Katowicach, Opolu, Łodzi, Piasecznie i Elblągu. Warsztaty w Rudzie Śląskiej są ostatnim przystankiem na trasie Otylia Swim Tour w 2016 roku. Weźmie w nich udział setka uczestników. Część basenowa zajęć po raz drugi zostanie przeprowadzona w parku wodnym Aquadrom, który jest najnowocześniejszym obiektem tego typu na Śląsku. - Cieszymy się, że ponownie będziemy mogli gościć młodych pływaków, którzy korzystając z naszego zaplecza będą doskonalić swoje umiejętności pływackie pod okiem naszej mistrzyni olimpijskiej – mówi Bartłomiej Jarocha, prezes Aquadromu.

  Otylia Jędrzejczak to najbardziej utytułowana polska pływaczka, sportowiec dekady polskiego sportu. Mistrzyni olimpijska i dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich. Wywalczyła 25 medali mistrzostw świata i Europy. Trzykrotnie biła rekord świata i trzykrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski. Karierę sportową zakończyła oficjalnie w styczniu 2014 r. Teraz prowadzi fundację, której działalność skupia się na wspieraniu młodych sportowców.

  - Pomysł Otylia Swim Tour zrodził się w mojej głowie trzy lata temu. Chciałam zacząć spełniać marzenia dzieci, marzenia które ja sama spełniłam, choć nie było łatwo. Teraz najmłodsi, marzący o sportowej karierze mają zdecydowanie większe możliwości niż było to w moim przypadku - mówi Otylia Jędrzejczak.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama