Ruda Śląska: Integracyjny Dzień Sportu SZP nr 6 i ZSP nr 7

  Ruda Śląska: Integracyjny Dzień Sportu SZP nr 6 i ZSP nr 7

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sportowa środa: 8 czerwca ZSP nr 6 im. Mikołaja Kopernika wraz z ZSP nr 7 w Rudzie Śląskiej zorganizowały na Burloch Arenie wspólny, integracyjny dzień
  1/91
  przejdź do galerii

  Sportowa środa: 8 czerwca ZSP nr 6 im. Mikołaja Kopernika wraz z ZSP nr 7 w Rudzie Śląskiej zorganizowały na Burloch Arenie wspólny, integracyjny dzień sportu. ©Magdalena Mikrut-Majeranek / Dziennik Zachodni

  Sportowa środa: 8 czerwca ZSP nr 6 im. Mikołaja Kopernika wraz z ZSP nr 7 w Rudzie Śląskiej zorganizowały na Burloch Arenie wspólny, integracyjny dzień sportu.
  Imprezę zainaugurowało przemówienie dyrektor J. Szcześniak oraz dyrektor J. Szwajnoch. Po krótkiej rozgrzewce, młodzież przystąpiła do sportowych zmagań.

  To pierwsza taka impreza zorganizowana na Burloch Arenie. - Dni sportu organizujemy co roku, ale z takim rozmachem po raz pierwszy - mówi Marcin Roszak, rzecznik prasowy ZSP nr 6.

  Integracja przede wszystkim. - Interesuje nas wspólna zabawa, wspólne uprawianie sportu.
  Nie ma dziś dla nas żadnych barier. Od dawna współpracujemy z ZSS nr 7 w Rudzie Śląskiej. Zapraszamy ich do nas, a i my jeździmy do nich przy okazji różnych projektów edukacyjnych, czy sportowych - dodaje Roszak.

  - Impreza ma charakter integracyjny. Na rudzkiej murawie spotkały się dwie szkoły: jedna tzw. masowa, a druga specjalna. Chcemy pokazać, że integracja przebiega nie tylko w klasie szkolnej, ale i na boisku. Sportowe współzawodnictwo, udział we wspólnym przedsięwzięciu nas łączy - wyjaśnia Sylwia Zięba z ZSS nr 7 w Rudzie Śląskiej.

  Podczas imprezy odbył się m.in. bieg na 13 km. - Trasa liczy akurat 13 kilometrów, ponieważ nasza szkoła ma numer 6, a jest z nami szkoła o numerze 7, co razem daje 13 - wyjaśnia Roszak. - Niektórzy uczestnicy zadeklarowali, że przebiegną cały odcinek, inni tylko część - dodaje.

  Była nauka jazdy na rolkach, slalomy rolkarskie, sztafety integracyjne (aż 13 km!), rajd rowerowy, a także konkurencje rekreacyjne i zabawa przy muzyce. Podczas imprezy rozegrano mecze piłki nożnej, w których wzięli udział uczniowie klas: 1a, 1A, 1D, 3A, 2B, 2D.

  Dodatkowo, promując zdrowy tryb życia organizatorzy wydarzenia przewidzieli także konkurs na... zdrowe sałatki! Przedstawiciele wszystkich klas musieli przyrządzić swoją ulubioną sałatkę, która po zakończeniu sportowych zmagań została skonsumowana. Uczniowie sporządzili listę zakupów, nauczycieli kupili niezbędne składniki, a dziś nadszedł czas sałatkowej uczty.

  Nauczyciele uczestniczyli w konkurencjach na równi z uczniami. - Młodzież zazwyczaj nie reaguje na słowa, a na czyny. Czasem nie słuchają tego, co mówimy, ale patrzą na to, co robimy i biorą przykład. Jeżeli my dziś będziemy jeździć na rolkach, czy rowerach, to i oni nie będą się wstydzić - komentuje rzecznik ZSP na 6.

  *Niesamowite oświadczyny na dachu Spodka w Katowicach ZDJĘCIA
  *Takie wyposażenie samochodów naprawdę ułatwia życie
  *Słynna restauracja Kryształowa w Katowicach będzie zamknięta
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!
  *Tak wyglądają nowe biurowce KTW przy rondzie w Katowicach
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama