Ruda Śląska: Pieluszka dla maluszka

  Ruda Śląska: Pieluszka dla maluszka

  MM/UM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ruszyła akcja „Pieluszka dla maluszka". Archidiecezjalna akcja ma także swój rudzki epizod. Tu organizowana jest już po raz drugi.
  Ruda Śląska: Pieluszka dla maluszka
  Jak informuje rudzki magistrat, do 31 maja w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze Urzędu Miasta, można zostawić pampersy, ubranka, zabawki oraz wszelkie akcesoria dla niemowląt. Trafią one m.in. do domów samotnej matki oraz ochronek dla dzieci.

  - W ubiegłych latach zbiórka spotkała się z bardzo dużym odzewem. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie podobnie – podkreśla rudzianka - Monika Fenisz - z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

  W poprzedniej edycji udział wzięło 37 parafii, 27 szkół, 17 przedszkoli oraz 5 innych placówek z 27 miast. Organizatorzy zebrali ponad 920 paczek pampersów, kilkaset pieluch luzem, chusteczki, zabawki, ubranka oraz akcesoria dla niemowląt.
  Rzeczy te trafiły do Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej, Ochronki przy Bazylice w Piekarach Śląskich, Hospicjum Małego Dziecka w Tychach oraz wielu rodzin m.in. z Rudy Śląskiej, Katowic, Paniówek, Świętochłowic, Siemianowic, Chorzowa, a nawet ze Lwowa.

  - Dla porównania w roku 2015 w akcji udział wzięło 29 parafii, 27 szkół i 10 przedszkoli znajdujących się na terenie naszej archidiecezji. Zebraliśmy wtedy ponad 650 paczek pampersów – wspomina Monika Fenisz. - Ludzie zgłaszają się do nas bardzo chętnie. W tym roku pytali już od kilku tygodni, czy akcja będzie i od kiedy mogą przeprowadzać zbiórkę. W tym momencie jest ponad 60 miejsc, gdzie zbierane są pieluchy. Odbiór jest bardzo pozytywny i ludzie naprawdę chcą pomagać. Są miejsca, które już po raz trzeci włączają się w akcję, a także nowe placówki – dodaje.

  W Rudzie Śląskiej zbiórki zorganizowane zostały w Miejskim Przedszkolu nr 20, Centrum Inicjatyw Społecznych Stary Orzegów Miejskiej Biblioteki Publicznej, parafii św. Andrzeja Boboli (Wirek), parafii Bożego Narodzenia (Halemba), Szkole Podstawowej nr 8 im. Jana Kawalca, parafii Matki Bożej Różańcowej (Halemba), parafii Podwyższenia Krzyża Świętego (Kłodnica), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Jana Pawła II (Kochłowice), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 (Kłodnica), parafii św. Michała Archanioła (Orzegów), Gimnazjum nr 7 (Wirek), Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka (Wirek) oraz Zespole Szkół nr 5. W Urzędzie Miasta przyniesione rzeczy można pozostawić w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze magistratu.

  - Wszystkie dary w czerwcu zostaną rozwiezione w większości do tych miejsc, które co roku wspieramy – zapowiada Monika Fenisz.

  Placówki, które chciałyby się włączyć w akcję i zorganizować u siebie zbiórkę, proszone są o kontakt pod nr tel. 501277662 lub mailowo na adres: ksm.katowice@gmail.com.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama