Ważne
  Ruda Śląska: Rolkarze powalczą o Puchar Śląska

  Ruda Śląska: Rolkarze powalczą o Puchar Śląska

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W najbliższą sobotę, 10 września na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej – Orzegowie wielbiciele rolkowych szaleństw powalczą o Puchar Śląska 2016. Wyścigi rozegrane zostaną na kilku dystansach. Najdłuższy będzie liczył ponad 5 tysięcy metrów. Na orzegowskim torze rywalizować będą amatorzy oraz reprezentanci klubów sportowych. Wydarzenie uświetnią pokazy freestyle slalom oraz slalomu na tyczkach.
  Ruda Śląska: Rolkarze powalczą o Puchar Śląska
  Najbliższe zawody to trzecie tego roku, a zarazem ostatnie spotkanie zaliczane do VII Pucharu Śląska we Wrotkarstwie Szybkim oraz Biegów Towarzyszących. Wcześniejsze rozgrywki odbyły się kolejno w Modzurowie i Katowicach. Rywalizacja zaliczana do klasyfikacji punktowej Pucharu tym razem rozegrana zostanie na dystansach 300 m oraz 5200 m. Wziąć udział w niej mogą zarówno amatorzy jak zawodnicy klubów, którzy ukończyli 16 lat.

  Dla dzieci i młodzieży przygotowano zawody na dystansie 400 m w dwóch kategoriach wiekowych: do 11 lat oraz od 12 do 16 lat. Dodatkową atrakcją będzie wyścig drużynowy na dystansie 2800 m. – Osoby, które do tej pory się nie zdecydowały, będą mogły zapisać się na miejscu, dwie godziny przed imprezą – informują organizatorzy.
  Opłata startowa wniesiona w dniu zawodów wynosi 50 zł, i obejmuje numer, materiały informacyjne i reklamowe, posiłek po zawodach, wodę oraz chip do pomiaru czasu (zwrotny). Wyjątek stanowi dystans na 400 m. Jego uczestnicy wpłacają 5 zł (woda i chip).

  Biuro zawodów otwarte zostanie o godz. 10:00. Pierwszy start, na 400 m, zaplanowano na godz. 12:30. Następnie wystartują zawodnicy na dystansach 300 m, 5200 m i 2800 m. Dekoracja odbędzie się o godz. 17:00. Dodatkową atrakcją w tym dniu będą pokazy freestyle slalom na rolkach w wykonaniu ekipy rolkarzy Sportrebel oraz salom na tyczkach w wykonaniu wicemistrzyni Polski w Inline Alpine Kaliny Paszyny. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na stronie www.silesiaskating.pl.

  Wyścigi odbędą się na kompleksie sportowym Burloch Arena przy ul. Bytomskiej 15, a dokładniej, na zlokalizowanym na terenie obiektu profesjonalnym torze rolkarskim. To miejsce unikatowe w skali kraju. Zamknięta pętla z profilowanymi łukami, o idealnie gładkiej nawierzchni, pozwala na rekreacyjną jak i zawodową jazdę na rolkach.

  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Wakacje przedłużne. To prezent MEN dla uczniów
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama