Ruda Śląska: w niedzielę Jarocińskie Rytmy Młodych ZDJĘCIA

  Ruda Śląska: w niedzielę Jarocińskie Rytmy Młodych ZDJĘCIA

  mat. prasowe

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jarocińskie Rytmy Młodych
  1/3
  przejdź do galerii

  Jarocińskie Rytmy Młodych ©ARC

  Już w najbliższą niedzielę, 30 kwietnia, o godz. 18, w ogrodach Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Bytomiu odbędą się eliminacje w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Nagrodą jest m.in. występ na festiwalu w Jarocinie. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.
  Do konkursu można się było zgłaszać od początku marca. Przez 3 tygodnie na specjalnie przygotowanej platformie internetowej zarejestrowało się 390 wykonawców z całej Polski oraz jeden wykonawca ze Słowacji. Komisja konkursowa wybrała 50 uczestników, którzy przeszli do kolejnego etapu, czyli głosowania internetowego. Na poszczególne zespoły można było głosować do 9 kwietnia poprzez stronę www.rytmy.jarocinfestiwal.pl.

  20 kapel, na które oddano najwięcej głosów, będą miały możliwość wystąpienia w koncertach eliminacyjnych, które odbędą się w czterech miastach w Polsce: w Rudzie Śląskiej oraz w Gdańsku, Poznaniu i w Warszawie. Po każdym koncercie komisja konkursu wyłoni jednego wykonawcę. Cztery wybrane zespoły wystąpią w koncercie finałowym 14 lipca podczas Jarocin Festiwal. Po tej prezentacji komisja wyłoni ostatecznego zwycięzcę, który wystąpi ponownie 16 lipca. Oprócz występu w finale festiwalu w Jarocinie nagrodą dla zwycięskiego zespołu jest m.in. nagranie singla w profesjonalnym studio.

  W Rudzie Śląskiej zaprezentuje się pięć zespołów: 8 lat w Tybecie, Sam & Bart, Włodzimierz, Fifidroki oraz Kolory.

  Zespoły będą oceniane przez komisję konkursową, w której zasiadają: Krzysztof Zalewski, muzyk i ambasador Jarocińskich Rytmów Młodych, Michał Wiraszko, dyrektor kreatywny Jarocin Festiwal, Tomasz Jankowski, koordynator Jarocińskich Rytmów Młodych, Artur Rawicz, Codzienna Gazeta Muzyczna oraz Piotr Metz, dyrektor muzyczny Programu Trzeciego Polskiego Radia.

  - Większość z tych zespołów ma za sobą mniejsze bądź większe doświadczenie, co słychać w ich nagraniach, czy sposobie w jaki podchodzą do konkursu – mówi Tomasz Jankowski. - Młodzi wykonawcy już od początku dążą do profesjonalizmu. Dobrze wiedzą, czego chcą, jaki jest ich wspólny cel. Nie są to jednak artyści, którzy posiadają kontrakt płytowy, w innym wypadku nie mogliby startować w Jarocińskich Rytmach Młodych – zaznacza.

  Każda edycja konkursu Jarocińskie Rytmy Młodych jest inna.

  Zobacz galerię

  - Rok temu było bardzo rockowo, żeby nie powiedzieć metalowo, co było wynikiem tego, że zwycięzca grał m.in. przed Slayerem – wspomina Tomasz Jankowski. - W tym roku line-up festiwalu się zmienił i to nie pozostało bez wpływu na konkurs. W porównaniu z zeszłym rokiem jest bardzo różnorodnie: od rocka, metalu poprzez indie, songwriterów, reggae, elektronikę a nawet poezję śpiewaną czy hip hop - wymienia. - Skład tych czterech koncertów eliminacyjnych jest bardzo ciekawy – podkreśla Jankowski.

  ZOBACZCIE FILM: CoolTour - Ogólnopolski Magazyn Kulturalny  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama