Ruda Śląska: ZSP nr 4 kształci specjalistów od nagrań i...

  Ruda Śląska: ZSP nr 4 kształci specjalistów od nagrań i nagłośnień

  MM, UM

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty miała miejsce prezentacja Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski.
  1/21
  przejdź do galerii

  W Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty miała miejsce prezentacja Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski. ©Magdalena Mikrut-Majeranek

  Młodzi miłośnicy muzyki i przyszli dźwiękowcy uczą się tutaj realizacji nagrań i nagłośnień. Nie tylko sami tworzą muzykę, ale i miksują. Szkoła od czterech lat kształci specjalistów "od dźwięku". Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Piotra Latoski, bo o nim mowa, prowadzi unikatowy nie tylko na skalę województwa, ale i Polski kierunek Technik Realizacji Nagrań i Nagłośnień. We wtorek, 21 marca, w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty miała miejsce prezentacja szkoły.
  W wydarzeniu wzięli udział zarówno przedstawiciele szkoły, którzy opowiedzieli o pracy z dźwiękiem i związanych z tym ścieżkach kariery zawodowej, jak i gimnazjaliści, zainteresowani wstąpieniem w szeregi uczniów rudzkiej szkoły.

  Uczniowie zaprezentowali próbki dźwiękowe oraz muzykę na żywo. Dominowały wariacje muzyczne na temat "Marszu imperialnego" z popularnych "Gwiezdnych wojen". Podzielili się też wspomnieniami z zagranicznych staży, które odbyli m.in. w Portsmouth.

  - Na miejscu zastaliśmy wspaniałe zaplecze techniczne i świetnie wyszkoloną kadrę. Uczyliśmy się podstaw reżyserii dźwięku w studiu, podstaw realizacji koncertów live a także podstaw produkcji muzycznej – wspominał wyjazd Kordian Gojowy.

  Uczniowie mieszkali w Anglii u rodzin, dzięki czemu mieli okazję do bezpośredniego poznania kultury, tradycji i codziennego życia mieszkańców.

  Zobacz galerię

  Przypomnijmy, że kierunek Technik Realizacji Nagrań i Nagłośnień w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 prowadzony jest od czterech lat. – Kształcimy pod kątem szeroko pojętego biznesu muzycznego, zarówno w zakresie nagłaśniania, jak i produkcji dźwiękowej – muzyki, dubbingu, czy reklamy. To kierunek, który ma duże szanse powodzenia w przyszłości – tłumaczył Jarosław Jabłoński, wicedyrektor ZSP nr 4. - Zależy nam na tym, żeby zaszczepić w młodzieży przedsiębiorczość, by myśleli o założeniu własnej działalności gospodarczej. Przy odrobinie pasji nasi uczniowie mogą osiągnąć sukces – mówił.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama