Rudzcy zapaśnicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej

Magdalena Mikrut-Majeranek
FB Z.K.S. "Slavia" Ruda Śląska
Miniony weekend obfitował w sportowe zmagania zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Przyniósł także rudzkim sportowcom wiele medali. Szczególnie szczęśliwy okazał się dla zawodników ZKS Slavia Ruda Śląska.

W dniach 24-26 lutego w Rydze na Łotwie odbył się Międzynarodowy Turniej Juniorek w zapasach kobiet V.Freidenfelds Cup. Pierwsze miejsce w kategorii do 59 kg zdobyła zawodniczka ZKS Slavia Ruda Śląska Dominika Kulwicka, natomiast jej koleżanka z klubu - Natalia Strzałka wywalczyła drugie miejsce w kategorii do 72 kg.

Warto także wspomnieć o odbywającym się w Raciborzu, w dniach 24-25 lutego, Pucharze Polski Seniorek w zapasach kobiet. Brązowy medal i trzecie miejsce na podium zajęły zawodniczki ZKS Slavia Ruda Śląska: Natalia Kubaty oraz Daria Szymeczko. Daria rywalizowała w kategorii do 55 kg, natomiast Natalia do 63 kg.

Podczas raciborskiego konkursu ekipa ZKS Slavia Ruda Śląska zajęła drugie miejsce w klasyfikacji klubowej Młodzieżowego Pucharu Polski U-23, w zapasach w stylu wolnym. Najlepiej z zawodników Slavii zaprezentowali się Arkadiusz Orłowski i Dawid Strzałka, którzy zajęli, odpowiednio drugie i trzecie miejsce w swoich kategoriach wagowych.