Ważne
  Rudzianin, nadinspektor Tomasz Miłkowski, został nowym...

  Rudzianin, nadinspektor Tomasz Miłkowski, został nowym szefem Biura Ochrony Rządu

  Zdjęcie autora materiału

  Magdalena Mikrut-Majeranek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Biuro Ochrony Rządu ma nowego szefa. To rudzianin, nadinspektor Tomasz Miłkowski. Do tej pory pełnił funkcję szefa małopolskiej policji, ale swoją karierę rozpoczął w komisariacie IV w Rudzie Śląskiej.
  O nominacji nadinspektora Tomasza Miłkowskiego na stanowisko szefa BOR poinformowała Beata Szydło i minister Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek, 25 kwietnia.

  Przypomnijmy, że nowy szef BOR rozpoczął swoją karierę w pionie prewencji Komisariatu IV w Rudzie Śląskiej. Następnie, po ukończeniu w 1995 roku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, służbę kontynuował w pionie dochodzeniowo-śledczym Komendy Rejonowej Policji w Rudzie Śląskiej.
  Później podjął pracę w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a od 2000 roku związany był ze Szkołą Policji znajdującą się w stolicy województwa śląskiego.

  Warto przypomnieć, że nadinspektor Tomasz Miłkowski jest doktorem nauk prawnych. Podczas swojej pracy w katowickiej Szkole Policji pełnił m.in. funkcję kierownika zakładu prawa i psychologii. Dekadę później powołano go na stanowisko zastępcy komendanta tejże placówki edukacyjnej. Natomiast w czerwcu 2014 roku objął stanowisko zastępcy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu. Z kolei 1 lutego ubiegłego roku powierzono mu posadę komendanta wojewódzkiego policji w Krakowie. To on kierował pracą małopolskich funkcjonariuszy w czasie pielgrzymki do Polski Papieża Franciszka oraz Światowych Dni Młodzieży.

  Nadinspektor Miłkowski na swoim koncie ma liczne wyróżnienia. Odznaczono go m.in. Medalem Srebrnym „Za długoletnią służbę”, Złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”, czy Brązowym Medalem „Za zasługi dla Policji”. Teraz objął stanowisko szefa BOR.

  - Pan Tomasz Miłkowski jest oficerem polskiej policji, który ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę, żeby zrealizować podstawowe zadanie, które przed nim stawiamy. Chodzi o stworzenie podstaw organizacyjnych nowej formacji, która zastąpi Biuro Ochrony Rządu – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

  – To jest czas na dokonanie pewnych zmian i korekt związanych z przebudową tej formacji. Jednak ludzie, którzy w niej służą nie mają powodów do obaw – podkreślił Tomasz Miłkowski podczas konferencji prasowej.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki to rudzianin skoro jest gorolym ?

   Ślonzok z Rudy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Czy wy mocie po kolei kożdego gorola co ło ŚLĄNSK zahaczy nazywać swoim? Przeca tukej momy tela goroli iże Dupa SZCZYPIE.

   Zdjęcie autora komentarza
   Achtung. W Niymcach zawarli do heresztu ofiziera Bundeswehr za przygotowywanie zamachu

   Sandman

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Kalifat Germanistanu nadciąga. Na szczęście nasze potężne Leopardy stacjonujące w Żaganiu strzegą Najjaśniejssej Rzplitej przed zakusami wyznawców Mahometa. Módlmy się i pucujmy nasze panzery,...rozwiń całość

   Kalifat Germanistanu nadciąga. Na szczęście nasze potężne Leopardy stacjonujące w Żaganiu strzegą Najjaśniejssej Rzplitej przed zakusami wyznawców Mahometa. Módlmy się i pucujmy nasze panzery, hehehehehezwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o

   dawno (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   debila nie było :)

   Zdjęcie autora komentarza
   dać polskiemu BOR limuzynę

   Hans bleib do

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   to jak dać małpie zegarek

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama