Władze Rudy Śląskiej dają pieniądze na dodatkowe patrole...

  Władze Rudy Śląskiej dają pieniądze na dodatkowe patrole policji

  Zdjęcie autora materiału
  Michał Nowak

  Dziennik Zachodni

  Władze Rudy Śląskiej dają pieniądze na dodatkowe patrole policji
  1/7
  przejdź do galerii

  Władze Rudy Śląskiej dają pieniądze na dodatkowe patrole policji ©KMP Ruda Śląska

  W poniedziałek na ulice Rudy Śląskiej wyszły dodatkowe patrole policyjne, wspomagane przez słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach. W kolejnych tygodniach będzie ich jeszcze więcej, bo miasto na ten cel przeznaczy 120 tys. zł. Dodatkowo, policjantom z rudzkiej komendy miasto zapłaci za pracę w godzinach nadliczbowych oraz wypłaci nagrody dla tych, którzy będą pełnić swoją służbę najlepiej.
  – W Rudzie Śląskiej mamy sprawnie działającą straż miejską oraz policję, ale wychodzimy z założenia, że bezpieczeństwa nigdy dość – mówi wiceprezydent Krzysztof Mejer.

  Rudzcy policjanci dzisiaj zaczęli patrolować miasto ze słuchaczami Szkoły Policyjnej w Katowicach. Patrole z doświadczonymi policjantami to część szkolenia zawodowego słuchaczy.

  – To są osoby już przyjęte do policji. Obecnie odbywają końcowy etap szkolenia i mają takie same uprawnienia jak każdy policjant - mówi asp. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

  Pierwszy cykl patroli ze słuchaczami zaczął się dzisiaj i potrwa do piątku 18 marca. Każdego dnia w patrolach bierze udział 10 słuchaczy.

  – Zasada jest taka, że jednemu doświadczonemu policjantowi towarzyszy dwóch słuchaczy, a więc po ulicach miasta poruszają się trzyosobowe patrole. Każdego dnia słuchacze pełnią służbę na innym komisariacie - tłumaczy asp. Ciozak.

  Pierwszy cykl patroli ze słuchaczami zakończy się w piątek, ale na tym nie koniec, bo w następnych tygodniach w Rudzie Śląskiej pojawią się kolejni słuchacze ze Szkoły Policji. Jednak to, w jakich terminach na ulice wyjdą patrole z ich udziałem, zależy od tego, jaki będą mieli harmonogram w szkole policyjnej.

  Współpraca ze Szkołą Policji w Katowicach to nie jedyna forma zwiększenia liczby policyjnych patroli. Miasto przeznaczy bowiem dodatkowe pieniądze na patrole policjantów z rudzkiej komendy, którzy będą patrolować miasto po godzinach swojej służby. W skali roku ma to dać liczbę 300 dodatkowych patroli. Podobne działania przeprowadzono rok temu i wtedy na ulice wyszło 308 dodatkowych patroli, które przeprowadziły w sumie 233 interwencje.

  Na współpracę ze Szkołą Policji w Katowicach i dodatkowe służby rudzkich policjantów władze miasta przeznaczą 120 tys. zł. Również w tym roku rudzka komenda otrzyma 130 tys. zł dofinansowania z budżetu miasta na zakup czterech nowych radiowozów. Przewidziano również dodatkowe 24 tys. zł na nagrody dla wyróżniających się policjantów.

  W zeszłym roku rudzcy policjanci przeprowadzili 17491 patroli. W sumie w komendzie miejskiej i pięciu komisariatach pracuje 331 funkcjonariuszy.


  *Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
  *Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama