Zaczepiali 15-latka, grozili pobiciem, zabrali mu zegarek i...

  Zaczepiali 15-latka, grozili pobiciem, zabrali mu zegarek i telefon

  AKC/KMP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Mundurowi z Rudy Śląskiej zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 15-latku. Sprawcy, zaczepili rudzianina i grożąc mu pobiciem zabrali mu zegarek i telefon. Duży wkład w zatrzymaniu mieli dzielnicowi z „jedynki”, którzy wytypowali sprawców po rysopisach przekazanych przez napadniętego nastolatka.
  Sprawcy rozboju są już w rękach policji

  Sprawcy rozboju są już w rękach policji ©ARC

  Do zdarzenia doszło wieczorem przy ulicy Zabrzańskiej, gdy nastolatek został zaczepiony przez trzech niewiele starszych chłopaków. Zażądali oni aby oddał im swój telefon, jednak gdy odmówił sprawcy przeszli do czynów i doprowadzili go do stanu bezbronności, grożąc przy tym, że go pobiją.

  W efekcie młodzi rudzianie skradli mu telefon komórkowy i zegarek. 15-latek jeszcze tego samego wieczoru złożył zeznania dotyczące zaistniałego przestępstwa. Kryminalni ustalili rysopisy sprawców i przekazali te informacje dzielnicowym, którzy dobrze znając swoje rejony, szybko powiązali rysopisy ze znanymi im osobami.

  Dzielnicowi przypuszczali gdzie mogą przebywać podejrzani. Gdy zapukali do drzwi jednego z mieszkań osoby przebywające tam nie chciały otworzyć, dopiero widok strażaków, którzy mieli wyważyć drzwi, zmienił ich decyzję.

  W mieszkaniu zatrzymano całą trójkę. W trakcie przeszukanie pomieszczeń policjanci znaleźli etui ze skradzionego telefonu. Dwóch 17-latków i ich rok starszy kompan, zostali przekazani kryminalnym z komendy, którzy zajęli się sprawą rozboju.

  Śledczy ustalili, że zaraz po napadzie rudzianie sprzedali telefon i zegarek przypadkowej osobie. Teraz trwają czynności zmierzające do ustalenia kupca, któremu może grozić odpowiedzialność za paserstwo.

  Trzech rozbojarzy odpowie za swoje czyny przed sądem, a wkrótce o ich losie zadecyduje prokurator.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama