Akcja Płyniemy Polsko trwa. Rybniczanie walczy z silnym...

  Akcja Płyniemy Polsko trwa. Rybniczanie walczy z silnym prądem ZDJĘCIA + WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Akcja Płyniemy Polsko trwa. Rybniczanie walczą z silnym prądem
  1/10
  przejdź do galerii

  Akcja Płyniemy Polsko trwa. Rybniczanie walczą z silnym prądem ©Płyniemy Polsko / Marek Kasperek

  Rybniczanie, którzy w ramach akcji Płyniemy Polsko, chcą pokonać 2,5 tys. km na skuterach wodnych, pokonali już część trasy. Dzisiaj wieczorem mają dotrzeć do Warszawy. Nie obyło się jednak bez przeszkód. Silne prądy Wisły dały chłopakom popalić!
  W piątek Dariusz Gryt i Jacek Biskupek z klubu Moto H2O Rybnik przy Yacht Club Rybnik rozpoczęli swoją wielką podróż w ramach akcji Płyniemy Polsko. Postanowili opłynąć kraj, a przede wszystkim zebrać środki finansowe na sprzęt nurkowy dla niepełnosprawnych dzieci. Zaplanowana przez nich trasa jest imponująca. Rozpoczęli w Ustroniu i w siedem dni mają zamiar dopłynąć do ujścia Wisły, później przez Bałtyk przedostać się na Odrę i tamtędy wrócić na południe Polski.

  Zobacz galerię

  W trasę już ruszyli, ale w Krakowie napotkali pierwsze utrudnienia. Wisła okazała się niepokorna. Nasz dziennikarz rozmawiał z Kornelem Pająkiem, prezesem Yacht Club Rybnik, który na bieżąco relacjonuje zmagania rybniczan.
  - Krakowskie bulwary były całkowicie zalane, a chcieliśmy stamtąd startować. W efekcie nie było to możliwe i szukaliśmy innego miejsca. Okazało się, że zaraz za tamami w Krakowie jest najbezpieczniej. Panowie płyną, pokonują Wisłę, byli już w Sandomierzu, gdzie zatankowali. Teraz płyną w kierunku Warszawy, uciekają przed falą, która trochę ich goniła. Prąd był bardzo mocny, wiele rzeczy płynęło rzeką razem z powodzią, m.in. kłody, które były nie lada przeszkodami. Sytuacja została jednak opanowana, wszystko idzie w dobrym kierunku - mówi Kornel Pająk.

  Żeby ustanowić rekord Polski, rybniczanie będą musieli płynąć przez siedem godzin dziennie, ale jak sami przyznają są przygotowani nawet na więcej.

  Zgodnie z planem, śmiałkowie mają dotrzeć dzisiaj wieczorem do Warszawy. Jutro przy porcie Komisariatu Rzecznego Policji przy ul. Wybrzeże Szczecińskie 6 ma się odbyć spotkanie z rybniczanami. Krótki postój chłopaków nastąpi tam około godziny 14.

  Aktualne miejsce pobytu rybniczan możecie sprawdzić tutaj: Gdzie są obecnie rybniczanie? Kliknij!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama