Hipoterapia na Karłowicza w Rybniku. Konie u podopiecznych...

  Hipoterapia na Karłowicza w Rybniku. Konie u podopiecznych Oligosu [ZDJĘCIA]

  Tomasz Biela

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Środowiskowym Domu Samopomocy przy ulicy Karłowicza w Rybniku pojawiły się konie. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "Oligos&quot
  1/55
  przejdź do galerii

  W Środowiskowym Domu Samopomocy przy ulicy Karłowicza w Rybniku pojawiły się konie. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie "Oligos". ©Tomasz Biela

  Dziś w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ulicy Karłowicza w Rybniku doszło do niecodziennego spotkania. Placówkę odwiedziły konie, a wszystko zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie "Oligos".

  Hipoterapia na Karłowicza w Rybniku. Konie u podopiecznych Oligosu


  Radość, uśmiechy i łzy szczęścia. Wszystkie pozytywne emocje towarzyszyły dzisiaj podopiecznym Stowarzyszenia "Oligos", których odwiedziły konie z Ośrodka Jazdy Konnej Via Vitae przy ulicy Słowackiego w Rybniku. Tę niesamowitą atrakcję zapewniło stowarzyszenie w ramach akcji "Czwartkowe wypady za miasto".

  - W naszej akcji chodzi o to, że w każdy czwartek lata staramy się wyjechać z podopiecznymi ich rodzicami do jednego z okolicznych miast. Dzisiaj zrobiliśmy inaczej i to my zaprosiliśmy do nas dwie dżokejki z końmi oraz właścicielkę stajni – mówi Izabela Henzel, która jest pomysłodawczynią projektu.

  Dla Kingi Malerczyk, właścicielki stajni, spotkanie z niepełnosprawnymi również było dużą przyjemnością:

  - Może nie mamy dużej stajni, bo jest w niej tylko pięć koni. Mamy za to wielkie serca. Jeśli tylko ktoś się do nas zgłosi, to nie oponujemy. Chętnie angażujemy się w różne akcje społeczne.

  W ramach spotkania uczestnicy mogli czyścić zwierzęta, nakarmić je, a nawet przejechać się na nich. Prawie każdy próbował swoich sił w siodle, aby poczuć się niczym kowboj na Dzikim Zachodzie. Emocje towarzyszące kontaktom z nimi były ogromne.

  - Spotkanie bardzo mi się podobało. Wcale nie bałam się koni, bo obok była pani, której się słuchały i były bardzo spokojne. To było fantastyczne przeżycie – mówi Katarzyna Piotrowska, jedna z uczestniczek spotkania.

  Z kolei jej koleżanka Agnieszka Olszewska dodaje:

  - Przez te konie dosłownie mnie zatkało. Nie miałam odwagi, aby wsiąść na nie, ale tak bliskiego kontaktu jeszcze nigdy z nimi nie miałam. Poza tym z tego co pamiętam pierwszy raz w naszym ośrodku pojawiły się zwierzęta.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama