Kamil Cieślar o żużlu: Wypadki są wpisane w ten sport...

  Kamil Cieślar o żużlu: Wypadki są wpisane w ten sport [ROZMOWA]

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wypadków w czarnym sporcie nie da się uniknąć - przyznaje Kamil Cieślar
  1/3
  przejdź do galerii

  Wypadków w czarnym sporcie nie da się uniknąć - przyznaje Kamil Cieślar ©arc

  Kamil Cieślar: Wypadków w czarnym sporcie nie da się uniknąć - przyznaje żużlowiec, który po koszmarnym wypadku w Częstochowie walczy o powrót do pełnej sprawności.

  Kamil Cieślar: Wypadki są wpisane w ten sport  Cała żużlowa Polska wspiera Krystiana Rempałę i jego rodzinę w walce o powrót do zdrowia. Kamil, sam w 2010 roku miałeś koszmarny wypadek na torze w Częstochowie. Od tamtego momentu walczysz o to, aby znów stanąć na nogi. Powiedz, jak ważne jest tego typu wsparcie od fanów?
  Nie da się ukryć, że to się czuje, kiedy cała Polska pomaga i kibicuje w powrocie do zdrowia. To daje siłę, aby walczyć. Niestety, jak życiu, także podczas rehabilitacji bywają lepsze i gorsze chwile. W tych gorszych nieoceniona jest pomoc kibiców. Bez nich nie można wygrać tej walki.

  Oczywiście, moja sytuacja była zupełnie inna. Od początku zdarzenia byłem świadomy i całe wsparcie do mnie docierało. Krystian jest w ciężkim stanie, ale wierzę, że to wsparcie, modlitwy, mu pomogą. To wsparcie kibiców jest też ważne dla jego rodziny i bliskich. Oni również przeżywają tragedię. Nie możemy ich w tej trudnej chwili zostawić samych. Na kibiców czarnego sportu zawsze można liczyć.

  Wypadek okazał się dramatyczny w skutkach...
  Niestety, takie sytuacje są wpisane w żużel. Czasem nie da się ich uniknąć. Najważniejsze, aby było jak najmniej dramatyczne w skutkach. Nie da się ukryć, że w polskim żużlu w ostatnich latach zrobiono bardzo wiele, aby żużlowcy czuli się jak najbezpieczniej. Na łukach torów montowane są dmuchane bandy, które amortyzują upadki, a żużlowcy mają coraz lepszy sprzęt, który zapewnia bezpieczeństwo.

  W tym momencie wydaje mi się, że zbliżamy się do granicy, gdzie od strony infrastrukturalnej zrobić się więcej nie da. Choć znając życie, w przyszłości pewnie jeszcze wiele ciekawostek zostanie wymyślonych, aby zwiększyć bezpieczeństwo na torze.

  CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama