Ważne
  Music Water Festival w Rybniku: Hurts i Dawid Podsiadło na...

  Music Water Festival w Rybniku: Hurts i Dawid Podsiadło na scenie, fani na kąpielisku

  Ola Szatan, Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Music and Water Festival w Rybniku. Na scenie gwiazdy: Hurts, Dawid Podsiadło, XXANAXX i Novika, a na kąpielisku świetna zabawa w wodzie
  1/9
  przejdź do galerii

  Music and Water Festival w Rybniku. Na scenie gwiazdy: Hurts, Dawid Podsiadło, XXANAXX i Novika, a na kąpielisku świetna zabawa w wodzie ©Dziennik Zachodni

  Music & Water Festival to kapitalna impreza na koniec wakacji w Rybniku. Takiego festiwalu jeszcze na Śląsku nie było... Program był atrakcyjny, ale na koncertach - na basenie i stadionie - jednak brakowało fanów.
  Podczas poprzednich wielkich wydarzeń muzycznych w Rybniku po kilkanaście tysięcy fanów śpiewało piosenki Linkin Park czy 30 Seconds to Mars. Wczoraj największe przeboje brytyjskiego duetu Hurts śpiewało zdecydowanie mniej fanów. Nie było też miasteczka namiotowego na rybnickich błoniach, a bram stadionu przy Gliwickiej przez nie okupowały tłumy młodych ludzi w koszulkach egzotycznych muzyków. Ale Music & Water Festival, choć mniejszy niż organizowane w poprzednich latach koncerty zagranicznych gwiazd, jest świetnym pomysłem, który ma szansę stać się marką rozpoznawalną nie tylko w Polsce ale i poza granicami naszego kraju.

  Gdyby tę imprezę promowano przynajmniej pół roku, a nie ledwo od czerwca, zapewne wczoraj przez Rybnik nie dałoby się przejechać. Wszystko za sprawą unikalnego połączenia muzyki i wody, która jest wizytówką miasta z rybą w herbie. - Jeszcze nie byłam na takim festiwalu, kapitalny pomysł - mówiła Klaudia Adamczyk, która spędziła pół niedzieli na kocyku, opalając się i słuchając muzyki serwowanej przez m.in. Novikę & Mr Lexa albo XXANAXX, czekając na występ grupy Hurts na stadionie.
  37 zdjęć
  Przejdź do galerii
  Koncert Hurts w Rybniku: Fanki szaleją

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Brytyjski duet Hurts dał fantastyczny koncert w Rybniku podczas Music and Water Festival. Rozentuzjazmowane fanki przywitały swoich ulubieńców plakatami,

  Koncert Hurts w Rybniku był fantastyczny na Music Water Festival ZOBACZ ZDJĘCIA

  Link do głównego zdjęcia

  ©Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni


  Zaskakującym pomysłem była scena zbudowana na środku stawu, sąsiadującego z basenami Rudy, z której didżeje serwowali muzykę dla śmiałków próbujących swoich sił w wake-boardingu, mniej wymagających kajakach czy rowerkach wodnych.

  - Słoneczko, muzyka, fantastyczna sprawa. Chcemy wszystkiego spróbować - mówili państwo Nowakowie, którzy na basen do Rybnika przyjechali z Raciborza.
  31 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Tego jeszcze nie było! Na stawie przy basenie Ruda w Rybniku zbudowano scenę, na której didżeje serwują muzykę

  Music Water Festival w Rybniku: Scena na środku stawu. Zabawa z wake [WIDEO + ZDJĘCIA]

  Link do głównego zdjęcia

  Tego jeszcze nie było! Na stawie przy basenie Ruda w Rybniku zbudowano scenę, na której didżeje serwują muzykę ©Aleksander Król/Dziennik Zachodni


  Było warto, bo działo się naprawdę wiele i to od sobotniego wieczora poczynając, gdy na Rudzie odbyło się laserowe show do muzyki granej na żywo przez Konrada Jeremusa z zespołu Proletaryat.

  W tej sytuacji trochę szkoda, że fani The Dumplings, którzy na scenie Rudy wystąpili po pokazie laserów nie wypełnili „plaż” kolorowej w tę noc Rudy po brzegi.

  Szkoda, że stadion nie był wypełniony podczas bardzo dobrych koncertów Natalii Nykiel, Dawida Podsiadło oraz gwiazdy wieczoru, Hurts.
  47 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Grupa Xxanaxx na scenie Music & Water Festival w Rybniku

  Music Water Festival Rybnik: Xxanaxx daje popis na kąpielisku Ruda

  Link do głównego zdjęcia

  Grupa Xxanaxx na scenie Music & Water Festival w Rybniku ©Szymon Kamczyk

  Radosław Drozda, dyrektor artystyczny Music & Water Festival podkreślił, że Rybnik zdążył już wyrobić sobie muzyczną publiczność, sam zwracał uwagę na koncerty gwiazd, które odbywały się w poprzednich latach. - Kiedy okazało się, że władze miasta zaczęły szukać nowej koncepcji na to, co miałoby się dziać w Rybniku, postanowiliśmy zaproponować swój pomysł. Nieco inną formułę, festiwalową, która obejmie także wodne przestrzenie, które są dookoła rybnickiego stadionu - zaznacza organizator. - Nie jest żadną tajemnicą, że miasto miało problem z porozumieniem się z poprzednim podwykonawcą imprez i rozmowy ucięli dopiero w kwietniu. To co wymyśliliśmy w tym roku, zrobiliśmy w tempie naprawdę ekspresowym. Z jasną deklaracją, że nie myślimy w kontekście wydarzenia na jeden rok, ale wydarzeniu kilkuletnim - dodaje Radosław Drozda.
  41 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Music and Water Festival: Pokaz laserów na Rudzie obserwowało wilu mieszkańców Rybnika

  Music and Water Festival Rybnik: Pokaz laserów WIDEO + ZDJĘCIA

  Link do głównego zdjęcia

  Music and Water Festival: Pokaz laserów na Rudzie obserwowało wilu mieszkańców Rybnika ©Aleksander Król/Dziennik Zachodni


  Pierwsza edycja Music & Water Festival, choć w pięknych okolicznościach przyrody, odbyła się w paradoksalnie dość trudnym momencie. To ostatni weekend wakacji, gdy wiele osób zmaga się już z problemem „pustego portfela”. Bo nie da się ukryć, że od kilku sezonów w naszym kraju mamy prawdziwy wysyp festiwali i imprez plenerowych.

  Z tej racji, że rozmowy dotyczące imprezy rozpoczęły się dość późno, na jego promocję też nie było dużo czasu.

  - W tym roku nie ma tzw. efektu świątecznego. W poprzednich latach najwięcej biletów na koncerty w Rybniku sprzedano podczas świąt - mówił nam na kilka dni przed koncertem Piotr Masłowski, zastępca prezydenta Rybnika, spodziewając się, że szturmu fanów w tym roku nie będzie.

  Prezydent Rybnika Piotr Kuczera witając uczestników sobotniej, wieczornej imprezy na Rudzie mówił, że festiwal to publiczność, mieszkańcy, fani... Ich obecność jest konieczna w dużej ilości, gdy na imprezę wydaje się około miliona złotych.

  *Rodzina i przyjaciele z GKS Katowice żegnają tragicznie zmarłego 19-latka WIDEO
  *Trąba powietrzna w Chorzowie ZOBACZ NOWE WIDEO I ZDJĘCIA
  *Pielgrzymka kobiet do Piekar Ślaskich 2016 ZDJĘCIA + WIDEO
  *Alarm bombowy w centrum Katowic EWAKUACJA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama