"Oni dla mnie są zdrajcami" - mówi Adam Fudali o...

  "Oni dla mnie są zdrajcami" - mówi Adam Fudali o współpracownikach prezydenta Rybnika

  Joanna Wieczorek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prezydent Rybnika Piotr Kuczera ogrywa byłego prezydenta Adama Fudalego, tworząc z jego ludźmi koalicję. - Dla mnie ci ludzie są zdrajcami, nie są członkami Bloku Samorządowego Rybnik. Oni przeszli do Platformy Obywatelskiej, choć nazwali to inaczej - mówi Adam Fudali.
  Adama Fudalego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta w Rybniku

  Adama Fudalego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta w Rybniku ©Dariusz Gdesz / Polskapresse

  Przetasowanie na scenie politycznej Rybnika. Nikt oficjalnie o zmianie układu sił nie mówi, ale tym - prędzej czy później - skutkować będzie złożony wniosek o odwołanie Adama Fudalego z funkcji przewodniczącego Rady Miasta w Rybniku. Pod wnioskiem podpisało się 13 radnych, w tym radni z Bloku Samorządowego Rybnik, czyli komitetu założonego przez... Adama Fudalego. Wielki twórca sukcesu miasta ostatnich 16 lat, będzie musiał odejść w atmosferze upokorzenia...

  Dawni koledzy z BSR i obecni poplecznicy prezydenta Piotra Kuczery z PO stworzyli nowy twór w radzie o nazwie Wspólnie dla Rybnika. Tym samym Kuczera zyskuje 13 głosów w 25 osobowej radzie.
  Krucha, ale większość. Skąd pomysł na nową koalicję? Wnioskodawcy mówią, że Fudali sam jest sobie winien, a czarę goryczy przelało jego zachowanie na ostatniej sesji, gdy wdał się w pyskówkę z prezydentami i ostatecznie sesję... przerwano. Argument wnioskodawców jest taki, że trzeba dbać o wizerunek miasta, a takie zachowanie go nie poprawia. - Każdy z prezydentów miast, również prezydent Kuczera, ma swój program, ma swoje cele. Poszukuje większości do realizacji tych celów - mówi sucho prezydent, Piotr Kuczera.

  CZYTAJ KOMENTARZ JACKA BOMBORA
  NÓŻ W PLECY, CZYLI CO SIĘ ZDARZYŁO W RYBNIKU?


  Grupa 13 radnych, którą skupił wokół siebie deklaruje, że łączy ich tylko ta jedna inicjatywa, ale dalej pozostają wewnątrz swoich klubów. Od razu rozpoczęła się giełda nazwisk i typów na nowego przewodniczącego rady. Prawie we wszystkich komentarzach pojawia się osoba Jana Mury, wiceprzewodniczącego rady i dotychczas bliskiego współpracownika Adama Fudalego. - Musimy poczekać - ucina dyskusje Jan Mura. Nie czuje, że zdradził Fudalego. - Mówiliśmy przez rok: idźmy w stronę samorządu, przestańmy krytykować wszystko - komentuje.

  Sonda

  Jak oceniasz polityczne trzęsienie ziemi w Rybniku?


  Głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Fudalego i powołanie nowego przewodniczącego rady odbędzie się w najbliższy czwartek na nadzwyczajnej sesji rady miasta o godz. 16. Czy dojdzie do przegłosowania wniosku? Do odwołania potrzebna jest zwykła większość głosów. - Nie porywalibyśmy się na to, gdybyśmy nie wiedzieli, że mamy szanse - komentuje radna Krystyna Stokłosa.

  Adam Fudali specjalnie dla Dziennika Zachodniego

  Co pan pomyślał w pierwszej chwili, gdy zobaczył podpisy pod wnioskiem o swoje odwołanie, a tam nazwiska osób z Bloku Samorządowego Rybnika, nazwiska przyjaciół?
  Dla mnie ci ludzie są zdrajcami, nie są członkami Bloku Samorządowego Rybnik. Oni przeszli do Platformy Obywatelskiej, choć nazwali to inaczej. Oni - czyli Platforma - kupili naszych ludzi, którzy mają być przewodniczącym - pan Jan Mura i wiceprzewodniczącymi - pan Mariusz Węglorz i pani Małgorzata Piaskowy. To jest korupcja polityczna. My, jako stowarzyszenie, duży wysiłek wnieśliśmy w to, żeby zrobić dobry wynik wyborczy. Teraz ktoś, kto jest przy władzy, po prostu spija śmietankę. Ci radni robią to tylko po to, żeby dostać się do władzy. Wydaje im się, że jak będą działali nieetycznie, będą przewodniczącym, wiceprzewodniczącym - to ich akcje pójdą w górę i ludzie będą ich bardziej szanowali. Mnie się wydaje, że będzie odwrotnie, gorzej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   aaaa

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   fudali tworca sukcesu? chyba swojego bo nie miasta. Przez tyle kadencji tak rozwijal miasto ze nie powstal zaden zaklad produkcyjny zatrudniajacy wiecej niz 20 osob, jedyne miejsca pracy za...rozwiń całość

   fudali tworca sukcesu? chyba swojego bo nie miasta. Przez tyle kadencji tak rozwijal miasto ze nie powstal zaden zaklad produkcyjny zatrudniajacy wiecej niz 20 osob, jedyne miejsca pracy za panowania tego pana powstawaly w marketach. Zniszczyl to miasto architektonicznie i urbanistycznie. Brak inwestycji mieszkaniowych, nie powstalo ani jedno osiedle mieszkaniowe wielorodzinne. Jedyny blok jaki miasto wybudowalo zasiedlili swoimi z corka wice prezydent na czele. Niszczenie infrastruktury drogowej, kiepskie rozwiazania drogowe i wciskanie gdzie sie dalo bezsensownych rond powodujac jeszcze wieksze korki. Brak sciezek rowerowych, chociaz fudali na caly kraj sie chwalil ile to ich mamy szkoda tylko ze to byly sciezki w lesie. Wkazdej dziedzinie zycia w miescie narobil wiele zlego. I tak zbyt dlugo go Kuczera tolerowal, pamietasz fudali co zrobiles z Makoszem jak 1szy raz wygrales wybory?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mobilizacia zlodziei

   Stas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Jeszcze sie zamalo nazarli z kluzikowa miejcie na nich oko to banda zlodziei i szabrownikow nie odpuszcza !!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piętno zdrajcy zostanie im do końca swoich dni !!

   Joalojz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ci zdrajcy dostana za swoje jeszcze zapłatę bo z takimi którzy raz zdradzili to nikt w przyszłości nie potraktuje ich poważne tylko jako zdrajców i takimi zostaną do końca swoich parszywych dni !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zbyt długa kadencja

   rybniczanin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   zbyt długa kadencja demoralizuje,co widać po Fudalim.Czas go w końcu rozliczyć...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Fudali pamiętasz Makosza? Karma wraca.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama