Ważne
  Otwarcie komendy policji z ministrem Błaszczakiem, ale bez...

  Otwarcie komendy policji z ministrem Błaszczakiem, ale bez prezydenta Rybnika. Bo jest z PO

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W roli gospodarza występował przedwczoraj poseł PiS, Grzegorz Janik. W roli gościa minister Mariusz Błaszczak. Prezydenta Rybnika z PO zabrakło, bo nie
  1/6
  przejdź do galerii

  W roli gospodarza występował przedwczoraj poseł PiS, Grzegorz Janik. W roli gościa minister Mariusz Błaszczak. Prezydenta Rybnika z PO zabrakło, bo nie został zaproszony ©Barbara Kubica/Dziennik Zachodni

  Minister Mariusz Błaszczak otworzył po remoncie komendę policji w Rybniku, ale bez władz miasta z PO. Komendant policji w Rybniku, Teofil Marcinkowski twierdzi, że otwarcie było tylko dla zaprzyjaźnionych służb mundurowych i prezydenta... nie zapraszał. Ale poseł Janik wie swoje i oskarża dziennikarzy.
  Był Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Był wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Nie zabrakło Komendanta Głównego Policji i Komendanta Śląskiego. Pojawili się też przedstawiciele Izby Celnej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, Straży Granicznej, Nadleśnictwa Rybnik. Prawdziwa śmietanka oficjali gościła przedwczoraj na otwarciu komendy miejskiej policji w Rybniku, która przeszła remont.
  Na uroczystości zabrakło tylko przedstawicieli lokalnych władz! Nie było ani prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, ani Starosty Powiatowego Damiana Mrowca. Nie było przedstawicieli ościennych gmin.

  Dlaczego? Jaki jest powód?

  Samorządiwcy twierdzą, że zaproszenia nie dostali, ale nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że zaproszenie najpierw było, ale kiedy potwierdziło się, że do Rybnika przyjedzie minister, samorządowcom zaproszenia... anulowano. Czy dlatego, że minister jest z PiS, a samorządowcy - jak prezydent Kuczera czy Starosta Mrowiec - z PO? Na to pytanie wprost odpowiadać nie chciał nikt.

  Rzeczniczka śląskiej policji przekazała tylko, że odpowiedzi udzieli ministerstwo, a rzeczniczka policji z Rybnika odsyłała do komendy wojewódzkiej.

  Otwarcie komendy policji w Rybniku z ministrem Mariuszem Błaszczakiem


  - Organizatorem uroczystości był Gabinet Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komenda Miejska Policji w Rybniku. Zaproszenia do lokalnych władz podpisał Komendant Miejski Policji w Rybniku - poinformowało nas wczoraj biuro prasowe MSWiA w Warszawie.

  - Nie wiem czemu nie ma prezydenta, z tego co wiem, był zapraszany - podkreślał w dniu otwarcia nawet minister Błaszczak.

  Ale komendant policji w Rybniku, Teofil Marcinkowski, w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że otwarcie było tylko dla zaprzyjaźnionych służb mundurowych i prezydenta... nie zapraszał. I wyszło tak: samorządowcy twierdzili, że zaproszenia nie było, policja twierdziła, że było, a komendant jeszcze coś innego.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   barbara

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Ktoś zachował się nie ładnie.Widać brak dobrego wychowania.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Oświadczenie G.Janika

   Czytelnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   To nie jest oświadczenie posła G.Janika nie ma to jak niemiecka gazeta, która zmienia jeszcze ośwaidczenie posła na sejm dla swoich własnych celów.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kłamstwo

   facwbookowicZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Takie oświadczenie Pan Poseł Janik zamieścił na Facebooku i widziało je conajmniej kilkaset ludzi. Więc proszę nie opowiadać bzdur o zmianie oświadczenia przez "niemiecką" gazetę!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???!

   Ben (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Prezydent był u Shreka .

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama