Paulina Szumska, Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz wicemistrzyniami świata w ju jitsu! ZDJĘCIA

Aleksander Król
W sobotę 18 marca Paulina Szumska, zawodniczka Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego została wicemistrzynią świata młodzieżowców! W Atenach o mistrzowskie medale walczy w sumie czwórka zawodników RKJJS. W niedzielę kolejne wicemistrzostwo wywalczyły Martyna Wowra i Wiktoria Lechowicz!

Olbrzymi sukces Pauliny Szumskiej! W sobotę zawodniczka Rybnickiego Klubu Ju Jitsu Sportowego, walcząc w kategorii wagowej do 55 kg po bardzo zaciętych walkach zdobyła srebrny medal.

Droga do finału była bardzo trudna. Paulina musiała stoczyć dwa razy walkę o wejście do finału po złożonym proteście przez reprezentację Grecji.

Paulina wygrywając walkę 7 do 6 z reprezentantką Grecji była już w finale, jednak po złożonym proteście, komisja sędziowska I prezydent JJJF uznali że był remis.

W powtorzonej walce Paulina pokonała zawodniczkę Grecji 15 do 5.

W finale Paulina uległa nieznacznie zawodniczce Belgii która w roku była trzecia na Mistrzostwach świata Seniorów w Ju Jitsu.

AKTUALIZACJA
Dzisiaj (19.03) kolejny dzień zmagań na Mistrzostwach Świata Młodzieżowców w Ju Jitsu. Walczą Martyna Wowra i Wiktora Lechowicz w Duo Show i Patryk Śleboda w Ne Waza. I odnoszą także fantastyczny sukces!

Kolejne Vice-Mistrzostwo Świata Młodzieżowców w Ju Jitsu dla zawodniczek RKJJS!
Martyna Wowra i Wiktora Lechowicz wywalczyły Vice-Mistrzostwo Świata Młodzieżowców w Ju Jitsu w Duo Show, zdobywając kolejne medale dla reprezentacji Polski

Trenerem zawodników RKJJS jest Mariusz Wowra, trener kadry Polski w Fighting System.

Przypomnijmy w Plebiscycie Dziennika Zachodniego Paulina Szumska została "Sportowcem Roku 2016 w Rybniku w kategorii młodzieżowej", a Mariusz Wowra "Trenerem Roku 2016 w Rybniku"!